Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan tartsam távol a galambo...

Hogyan tartsam távol a galambokat a cinkéktől?

Figyelt kérdés

Etetném az erkélyen a cinkéket. Van nekik etető és cinkegolyó is.


Az etetőbe a cinke befér, de a galamb nem. A cinkegolyóról meg azt hallottam, hogy olyan sűrű a háló körülötte, hogy csak a cinke fér hozzá, a galamb nem.


De mégis odarepülnek a galambok az erkélyre, és ezzel elijesztik a cinkéket. Nem mernek a cinkék az etetőre jönni, mert félnek a galamboktól. És a cinkegolyót sem védi a háló. Saját szememmel láttam, hogy csipkedte a galamb.


Hogyan ijesszem el a galambokat az erkélyről úgy, hogy a cinkék ne ijedjenek meg, és odamenjenek az etetőre? (A madárijesztőtől szerintem a cinkék is megijednének, nem csak a galambok.)



2015. dec. 9. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:
helyezz fel galamb tüskét az erkély korlátodra. utána nézhetsz az interneten ennek. sajnos sokszor nem csak azok a madarak esznek az etetőnél, amiket várunk hanem azok is akiket nem. főleg lakótelepeken telepednek meg a galambok, ott sokszor lehetetlen is elzavarni őket.
2015. dec. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A cinke-glyót lógasd fel olyan helyre, ahol a galamb nem éri el és ahova nem is tud leszéllni, viszont a cinke megkapaszkodik a legkisebb dolgon is, Szóval ilyen kicsi kötél létra szerűséget kellene oda tenni kicsiben, hogy a pici madár rá tudjon kapaszkodni de a nagy ne férjen oda rá.
2015. dec. 11. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha magát a golyót lógatod egy kötélen a cinege azon is megtud kapaszkodni és kivenni a magot. A galambok nem ennyire ügyesek. De szerintem a klasszikus PET palack etetőből se tudnak enni.

Vagy ebből:

[link]

2016. jan. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocs az offért, de a cinkegolyó, ha hálós, nem jó, mert beleakadhat a cinke lába.
2017. nov. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!