Kezdőoldal » Állatok » Madarak » S. O. S. Két hullámosom közé...

S. O. S. Két hullámosom közé betehetek ideiglenesen egy nimfa papagájt?

Figyelt kérdés
A hullik 1 évesek egy hím és egy tojó.A nimfa 4 hónapos nem tudjuk még a nemét.Szomszédomtól lenne a nimfa.Most nem tudok új kalitkát venni kb 3 hónap míg összegyűjtök egy rendes röpde árát.A hullik ketrece 99cm magas 88 cm hosszú. és 55 cm mély. Nagyon helyes madárka,nem tudta eladni és ki akarja engedni az ablakon,a szülőket akarja csak megtartani.Nekem viszont oda adná ingyen is csak vigyem.Azt tervezem ha meglesz a helye társat is kap.Csak hát gyorsan kell döntenem.És nem tudom hogy ekkora ketrecbe össze engedhetem az enyémekkel.Segítsetek létszi.Minden tanácsot köszönök

2015. dec. 9. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát ha sürgős, meg lehet próbálni, elvileg lehet őket együtt tartani, szerintem ideiglenesen még kis helyen is elvannak egymás mellett. Inkább hozd el minthogy pusztulni hagyd szegényt (mert hát mi más lenne a sorsa, ha kidobják, mellesleg inkább nem mondom ki, hogy milyen állattartó az, aki így bánik az állataival).

2015. dec. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom, hogy mindenképp próbáld meg. Ha fogságban született, és kiteszik, az egyenlő számára a biztos halállal. Általában a nimfák és a hullámosok jól kijönnek. És én a másik kettőt is elvenném egy ilyen felelőtlen, szívtelen "gazdától".
2015. dec. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Remélem tudod, hogy ezzel az állatka életét mented meg! Jó embernek látszol!:) Állatbarátnak, mindenképp hozd el, ha már a szomszéd ilyen tetű. Nem tudom, hogy ha kiengedné a madárkát, akkor tudna-e nyugodtan aludni?.... Nyomorék féreg.

Szurkolok, hogy minden rendben legyen, láttam hulikákat nimfával együtt, nem lehet gond.

2015. dec. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget,s a biztatást!Elhoztam a szomszédtól a madarat.De nem hozzám került hanem egy ismerőshöz vittem még ma reggel.neki nimfái vannak nagy röpdében.Nála sokkal jobb helye lesz.:) 5 nimfája van így már hatan vannak.Mikor meséltem neki hogy mit tervez a szomszédom nem tétovázott, hanem mondta hogy vihetem.Egyelőre karanténba, van egy ketrecben amit betett a röpdébe azt mondta, hogy nem szabad rögtön össze engedni őket.Úgy örülök hogy sikerült megmenteni a kicsikémet :)
2015. dec. 10. 10:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Szuper!!!! :) szép kis csőrikék :) dejó :)
2015. dec. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt nimfa és hullámos együtt egyáltalán nem verekedtek és nem együtt vettük hanem a hullámosat találtuk úgyhogy elég hamar összeszoknak
2015. dec. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, de eleinte FOKOZATOSAN szoktasd össze őket, ha nem akarsz bunyózást és szálló tollakat látni. Attól, mert csak ideiglenesen lesznek együtt, összeszoktatás híján még verekedhetnek. Nem tudják ezt előre a madarak. Lehetne tehát több eszed, mint a madaraidnak...

Fokozatosan tedd közelebb egymáshoz a két kalitkát, a végén már teljesen egymás mellé. Utána, ha eleget csiripeltek egymásnak a rácson keresztül, beteheted hozzájuk a nimfát.

2018. szept. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
előző vagyok amúgy nyugodtan, egybeteheted őket, feltéve ha az általam fentebb írtakat betartod. Hiszen ugyanúgy Ausztráliában él a két faj, ugyanazt is eszik, ugyanazok a szokásaik...
2018. szept. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!