Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfa papagáj tartása?

Nimfa papagáj tartása?

Figyelt kérdés
Sziasztok életemben először lenne papagajom és a nimfa papagajt szeretnék legszives TAPASZTALATOKAT mondjátok NE GOOGLET nimfa papagáj.tartasa etetés szelidites kalitka méret mitől lehet kiengedni egszoval mindent legszive előre köszönöm a normalos valaszokat

2015. dec. 14. 17:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem van nimfám, sorba megyek:

Etetés: van állatkereskedésben kifejezetten nagypapagájok számára készült eleség, az tökéletes neki. Emellett lágyeleség is kell (reszelt főtt tojás, reszelt répa, reszelt sajt vannak nálam a menün, és zöldeleség, ami nálam pitypanglevél, tyúkhúr vagy salátalevél)

Szelidítés: Mint minden más papagájt. Ennek ha utánaolvasol mindent megtudsz.

Kalitka: Az enyém ennél kicsit nagyobb, ketten vannak benne és egy kacagógerle: [link]

A minimum méret ilyesmi lehet egy darab nimfának (feltéve, ha rendszeresen repteted): [link]

Mitől lehet kiengedni, ezt a kérdést nem értem. Arra gondolsz, hogy miután hozzád került leghamarabb mikortól? Amint úgy látod otthonosan érzi magát a kalitkában, és nem fél tőled sem.


Nyugodtan írhatsz, ha van még kérdésed :)

2015. dec. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
A legfontosabb, hogy papagájt nem szabad egyedül tartani, társas állatok, párban tartsd.
2015. dec. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ igazából majd úgy szeretném hogy először 1 et vennek és rá kb úgy 1 1,5 hónapra egy társat neki hogy az első kicsit szokjon és azért okosabb legyen addirga mire a másik jön lenne még kérdésem hogy mennyire hangosak reggel kiabalnak hajnalokban vagy nálad hogy van?
2015. dec. 14. 19:30
 4/11 A kérdező kommentje:
És ilyen állat kereskedesben veszem mert a lekozelebbi tenyésztő 100 km re van tudomásom szerint azaz 2 nimfa van a kereskedesben honnan tudom melyok fiú és melyik lány?
2015. dec. 14. 19:31
 5/11 anonim ***** válasza:

Kereskedésből ne vegyél!


Betegesek, félősebbek, rikácsolósabbak! Nem éri meg!


Tenyésztőtől fiókát kapsz (teljesen tollas, olyan mint egy felnőt de még fiatal) és a nemét is meg tudja mondani.


Amúgy a nemeket csak a vadas színváltozatnál lehet megmondani ránézésre: Szürke a testük, a tojónak a feje is szürke, a hímnek sárga.

2015. dec. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, van nimfám, tenyésztőtől. Egész nap szabadon van a lakásban. Nem hangos, akkor rikkant ha meglepődik.
2015. dec. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor.vas megyében tudnál mondani tenyésztőt?Amúgy suli után tudnám kiengedni napi 4-5 órát ja és a lakásban csak a szobámba lenne csak itt
2015. dec. 14. 20:31
 8/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Kereskedésből volt az első nimfám, a legjobb madaram volt eddig, imádtam. Nem volt hangos, csak akkor kiabált, ha túl hangosak voltunk, vagy ha éhes volt.

A második kettőt tenyésztőtől vette nagynéném párban, aztán elhoztam őket tőle, nálam meg tojást rakott mindkettő. Ennyit arról, hogy a tenyésztő tudja a nemüket.

2015. dec. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
39%
8-as vagyok, ja, és az egyik tojó feje sárga ;)
2015. dec. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
37%

Tenyésztő és szaporító :D

(lényeges különbség a tapasztalat)

2015. dec. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!