Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit csináljak ha Pityuka...

Mit csináljak ha Pityuka annyira gonoszul mereszti a szemét, hogy már nem merem megetetni!?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, és nem rég kaptam a kb. 2-3 éves kék, tenyésztett hullámos himet. Van mellete egy nőstény is, de néha a frászt hotózza rám! Felborzolja a tollat is a fején, és ugy csattogtat hogy közben összezsugorodik a szembogara! Ugy érzem gonosz, már az ételt is gyorsan és félve teszem be neki

Kb. ilyen képet vág, csak sokkal ördögibbet!

[link]



2015. dec. 19. 11:49
1 2
 11/17 akoos válasza:
Haha xD az enyém anyukámmal csinálja ezt, mert őt nem szereti... próbálj meg valahogy összebarátkozni vele, szólj hozzá kedvesen, vagy adj neki fűszálat, engedd ki gyakran repülni.. :)
2015. dec. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
2-3 éves, akkor lehet, akkor lehet, hogy már volt egy gazdája akit kiválasztott magának és sajnos őt tekinti a párjának, így mindenki más betolakodó a szemében. Szerintem kedveskedéssel szelíd beszéddel nem veszítesz sokat. Ha csípni akar, ne kapd el a kezed mert rá fog jönni, hogy akkor az lesz amit ő akar vagyis hogy békén hagyod. Tűrd el és abba fogja hagyni mert rá fog jönni hogy ez nem vezet semmire.
2015. dec. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ez kamu kérdés.


Adott egy madár, ami abnormálisan viselkedik, krákog, tátog, borzol, vagyis egyértelműen valami KOMOLY, életére erős behatással járó, veszélyes betegség jeleit mutatja.


Egy normális világban aggódó gazdija elviszi állatorvoshoz, ad neki gyógyszereket, karanténba helyezi, kiemelt bánásmódot tanusít vele, itt meg?!


Itt meg nagyon nem ez történik. A gazdi nem segít a madarának, hanem mindenféle tévképzetet "rémmesét" alakít a madárról, stb.

Persze a válaszolók "intelligenciája" is megdöbbentő.


Ha nem kamu a kérdés, és valahol tényleg van egy ilyen madár akkor:

Én amúgy torokatkára, vagy aszpergillózis előrehaladott stádiumára gyanakszom, akkor krákognak így a madarak.


Ui.Az én hullámos papagájom is néha kikel mgából, lehet hogy te csak az ilyen bepörgéseiket reagálod túl. Ilyenkor az enyémnek is elmélyül a hangja, iszonyatos hangerővel rikácsol, rázza a fejét, veri az ülőrudat vagy a rácsot stb...


Nagyon jó lenne egy videó, hogy láthassuk beteg e madaár, vagy normálisan viselkedik.

2015. dec. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Utolso:

Ilyen komoly bajra nem mutat elég tünetet! Eszik, iszik a széklete is rendben van, repülni is kiszoktam engedni. Ha már étvágya sem lenne, és ugy csinálni a kis "rohamait" nyilván kivizsgáltatnám. De szerintem a csattogtatás, tollborzolás, rikácsolás, és alkalmankénti szemzsugoritás nem indok arra hogy egyből nagy betegnek higyem... Van mellete egy nőstény, lehet annak "udvarol", vagy csak nem tetszik a hely, vagy még nem szokott meg engem

2015. dec. 22. 07:25
 15/17 anonim ***** válasza:
KÉpet tegyél fel róla, ha nem akarsz videot. És akkor megnézhetnénk, mi van.
2015. dec. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Két perce röhögök a kérdésen.


Akkor csak itasd, vagy dobálj neki magokat a szoba másik sarkából!

2015. dec. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Két lehetőség van.


1, Ezek a madarak a halálukig képesek titkolni a betegségeiket, elvégre a vadonban a ragadozók a gyengébb egyedekre vadásznak.


2, (és ez a valószínűbb) hogy ez a madár természetes viselkedése, csak Te még nem tapasztaltad meg.


Azt kell eldönteni, hogy a madár rázkódik, krákog, tüsszög/köhög, tehát vmi betegsége van, vagy csak indulatosan és hangosan "üvöltözik" csicsereg, rázza a fejét.


Nézd meg ezt a videót 00:38-tól, ha így kiabál, esetleg rázza a fejét, a csőrével az ágat/rácsot püföli, az teljesen normális.


https://www.youtube.com/watch?v=WVrZ7P4QfcE


Mondjuk az biztos, hogy nem a szellemek szállták meg, ettől ne tarts.


...

2015. dec. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!