Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan írtsuk ki a verebeket?...

Hogyan írtsuk ki a verebeket? (többi lent)

Figyelt kérdés
A garázsunknál az előtető alá beköltöztek a verebek.., Ja és mindent összepiszkítanak. Mit lehet ez ellen tenni?

2015. dec. 27. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Fel kell szerelni azt a drótos szerkentyűt, amit galambok ellen is szoktak.
2015. dec. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A.C.A.B ***** válasza:
Lehet kapni csatorna alá ilyen hegyes vasakat direkt erre a célra, csak az a baj, hogy drága. Azt meg ne nagyon mondogasd, hogy irtani akarsz, mert a veréb védett állat (csak azért mondom, nehogy valami önjelölt állatvédő feljelentsen) Nem tudom, ki volt az a veszett marha, aki ezt kitalálta, hogy legyen védett, de sajnos az. Én két dolgot tudok ajánlani a rácsokon kívül. Arra figyelj, hogy egyiknél se lássanak, mert feljelenthetnek. A legjobb, ha veszel egy légpuskát és jól elrendezed őket. Engedély nélkül tartható, 15 ezerért már lehet olyant kapni, ami jó verébre. Ha ez nem tetszik, akkor tavasszal fel kell mászni a fészkekhez és ki kell szórni belőlük a fiókákat. De sajnos ez csak ideiglenesen jó, mert azok a mocskok hónapokon belül visszatérnek.
2015. dec. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nyugalom,a verebek száma egész Európában megcsappant. Mindent ki kéne irtani,nem?

Csak az ember maradjon a vasbetonoszlopokkal és a büdös autókkal.

Mi lenne, ha azt mondanám 2#,a te gyerekeid kéne kihajítani? Az emberiség van túlszaporodva és mi szemetelünk a legtöbbet végül is.

A garázsnál simán be lehet tömni a lyukakat vagy hálóval elkeríteni amíg nincs fióka/veréb bent.

Most jöhet a 0%

2016. jan. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A.C.A.B ***** válasza:

Nem fog jönni a 0%, legalábbis nem tőlem. Ha valakivel nem értek egyet, nem pontozom le, csak azért, hogy bosszantsam.

A verebek felőlem éljenek, de ne ott ahol én élek. Van bőven hely a földön, keressenek maguknak erdőt, bozótot, vagy valami hasonlót, ahol nem zavarnak senkit és ahol őket sem zavarják. Nem mondtam, hogy ki kell pusztítani egész fajokat, de a kártevőket nem fogom sajnálni, ha lecsökken a számuk, sőt bizonyos esetekben repesnék az örömtől. Ha például tizedére csökkenne a szúnyogok száma, az szerintem senkinek nem lenne ellenére. Azzal az állítással pedig semmi esetre sem értek egyet, hogy legyen minden vasbetonból, meg autóból. Én falusi vagyok, nem szeretem a várost, úgyhogy már csak ezért sem értek egyet az ilyen nézetekkel. Amúgy meg a veréb is túlszaporodott az elmult években, legalábbis errefelé, éppen ezért nem érdekel, hogy máshol mennyi van belőle. Itt sok van, meg kell ritkítani a számukat.

Ha pedig már annyira szeretnéd csökkenteni az emberek számát, akkor azt nem európában kellene kezdeni, ahol normális népsűrűség van, hanem ázsiában, főleg kínában.

2016. jan. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért vannak túlszaporodva a rovarok is, mert a velük táplálkozó madarak életét ellehetetlenítették. 2-3 évtízede még voltak valamennyire parasztházak, tanyák.

Mára csak parasztok vannak, meg a házaik, amiben laknak, és semmilyen élőlényt nem tűrnek meg, mert a fecske szarik, a veréb szarik, a galamb szarik..A fiókákat a magevők is rovarral etetik, napi 500-1000 rovart elkapnak. Ha több fészek van a ház körül, azért ez elég jelentős mennyiség lehet, amit akár az ember a saját bőrén is megérez, szószerint.

De nem, a paraszt kiírtja, mert mindent kiírt. Írtja a rovarokat is természetesen, viszonylag sikertelenül, közben magát is mérgezve. Saját magát is kiírtja előbb-utóbb, szerencsére.

Az hogy 4 évvel ezelőtt lenullapontoztatok, titeket minősít, őszintén leszarom, csak néha nagyon elszomorít az ártatlan, tehetetlen állatok sorsa, és innen nem tehetek semmit értük, virtuálisan nem tudok a szemebde nézni, és melletted állni, mikor kihajítod a párhetes fiókákat. Most sem változott a helyzet, jönnek az újabb 'hogyan írthatom ki a közelemben élő/élni vágyó madarakat' kérdések.

2020. márc. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!