Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A Dal a Madártani Eegylethez...

Xlikvid kérdése:

A Dal a Madártani Eegylethez Belga számban mit jelentenek a számok a madarak felsorolása után?

Figyelt kérdés

A gólya hetven, nem egy hattyú háromszáz

Utána első a keselyű száztizennyolc

Nyomában a sas száznégy és a holló száz

Oké, a liba is száz, és a bagoly is lehet száz

Szóval nem is egy kicsi kis pinty, ami csak nyolc.



2015. dec. 31. 13:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Én az értékükre tippelek, de persze javítsatok ki, ha tévedek.

Gólya hetvenezer, hattyú háromszázezer... Ma már biztos mások az összegek, de hát nem egy mai számról beszélünk.

2015. dec. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam már az értékükre is, meg a szárnyaik fesztávolságára is, de egyiket se sikerült sehogy sem bebizonyítanom :)

várom a lehetséges megoldásokat még!

2015. dec. 31. 13:55
 3/3 maxkpeti válasza:
100%

Évek óta lappangott bennem a kérdés, hogy mik ezek a számok, most utánjártam.

Természetesen én is gondoltam már mindenre (sebesség, szárnyfesztávolság, eszmei érték, súly, repülési távolság), de ezek sehogy sem jöttek ki.


Kis keresgélés után talán ki lehet jelenteni, hogy életkorra gondoltak, ezek a számok a dokumentált, legmagasabb elért életkorok az egyes állatok esetében.


Több forrást is találtam ennek bizonyítására, kezdjük az egyszerűbbekkel:


Gólya 70; Holló 100:

[link]


A pinty 8 éves élettartamáról több helyen is lehet olvasni, pl:

[link]


Johann Friedrich Naumann, "Naturgeschichte der Vögel Mitteleuropas" című 1905-ös könyvének 134-ik oldalán a következő rekord életkorokat találjuk:

Keselyű: 118

Sas: 104

Liba: 100

Bagoly: 100

[link]


A fenti könyv amúgy cáfolja a holló 100 éves korát (Willugby & Bacon szerint ennyi), és cáfolja a hattyú 300 éves korát is, ami a következő pontunk.


A "nem egy hattyú 300" azt sugallja, hogy több olyan hattyú is volt, ami megélte ezt a kort, vagy több helyen is megírták, hogy létezik, léteztek 300 éves hattyúk.


Eleazar Albin 1731-es Natural History of Birds című könyvében azt írja, hogy "úgy hiszik, a 300 évet is megélik" a hattyúk: (91-ik oldal)

[link]


Ulisse Aldrovandi 1600-ban írt könyvében ír arról, hogy a hattyúk 300 évig elélnek, erre utalást itt találtam: (31-ik oldal)

[link]


Egy régi walesi monda szerint pedig egy lányt (Grace) hattyúvá változtattak, amiért nem őrizte megfelelően a kutat (kifolyt a víz, és elárasztott mindent), és már 300 éve hattyúként kísért a tavon: (82-ik oldal)

[link]


A 9 éves rejtély megfejtve:)

2016. márc. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!