Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egerészölyvet hogy lehet...

Egerészölyvet hogy lehet betanítani hogy a háznál maradjon?

Figyelt kérdés
Tudom hogy kellenek engedélyek is stb de ez most nem érdekel ...Csak az hogy hogyan lehet szelídíteni és magamhoz szoktatni hogyan kell etetni esetleg vadászni vele? A varjak is taníthatóak úgy tudom vagy nem?
2016. jan. 2. 09:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Ez kb olyan kaliberű kérdés, mintha azt kérdeznéd "hogy kell házat építeni?".
2016. jan. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jól van... menj innen ha fingod nincs róla!!!
2016. jan. 2. 10:45
 3/11 anonim ***** válasza:

Sehogy.

Szigorúan védett madár, engedély nincs hozzá, mivel nem lehet otthon tartani.

A ragadozómadarak, amelyeket vadászathoz használnak, abszolút nem szelídek. Sok olyan madarat fognak el az állatvédelmi parkokban, amelyek lábán ott a bőrszíj és a kis csengő. Lazán elszökik az embertől és voltaképp sosem lesz szelíd.

A varjú teljesen más lapra tartozik; intelligens és képes megszeretni a gazdáját. Valamint a gyakoribb varjúfélék nem védettek, pl. a szarka vagy a dolmányos varjú (tudtommal dúvad, javítsatok ki, ha rosszul tudom).

Végső soron nem, nem lehet egerészölyvet tartani. Nem vagy gondolom hivatalos solymász, de ők sem használják ezt a fajt.

2016. jan. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Esetleg tudsz valamit kicsit bővebben a varjú tartásról?
2016. jan. 2. 11:07
 5/11 anonim ***** válasza:

Akkor még maradok.

Tartottam már dolmányos varjút, mentettem egerészölyvet, varjút, vadgazdálkodási szakirányon szereztem diplomát.


menj olvass egy kicsit: hazai madarak tartása index forum

2016. jan. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Van fingom hozzá, de most beszéljünk másról.

Megmondom, mi van.

Madarat tartani, segíteni rajtuk kiváltság. Szabad lények, és nem láncolhatod se magadhoz, se cölöphöz őket. Nem teddy macik.

Modorodból és hozzáállásodból ítélve nem való neked madár, bár pechére lehet szerzel egyet.

Én szemét alak vagyok az emberekkel, mint látod, de a madarakat, állatokat tisztelem.

2016. jan. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Rád még egy tyúkot sem bíznék !
2016. jan. 4. 08:11
 8/11 anonim ***** válasza:

gyenge a felfogásod?


akkor leírom miről van szó.


"Egerészölyvet hogy lehet betanítani hogy a háznál maradjon?"


Sehogy.


"Tudom hogy kellenek engedélyek is stb de ez most nem érdekel "


Ha megszereznéd az engedélyeket, akkor a végére megtudnád.


"Csak az hogy hogyan lehet szelídíteni és magamhoz szoktatni hogyan kell etetni esetleg vadászni vele? "


Fiókakortól kell nevelni, a kérdés többi részéről csak nagy vonalakban is több órát lehetne beszélni.


"A varjak is taníthatóak úgy tudom vagy nem?"


Taníthatóak, meg nálad is marad, amíg felneveled, de utána fog találni egy fajtársat és elmegy.

2016. jan. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Jajj már te gy**ér Régen is tartottak ragadozómadarakat már a középkorban is.

És nem fogok tartani csak kíváncsi voltam hogy hogyan lehetne.

De nem bírom az ilyen okoskodó embereket.

JA ÉS NEM AZT KÉRDEZTEM HOGY HOGYAN NEM LEHET HANEM HOGY HOGYAN LEHET !!! TE tuskó

2016. jan. 4. 17:27
 10/11 anonim ***** válasza:

Dehát arra válaszoltunk.


3. és 8 válaszban van, hogy hogy lehet: SEHOGY


Régen is csak max pár óráig voltak "szabadon". amíg röptették és foglalkoztak velük.


Vagy ki voltak kötve vagy ketrecben voltak vagy sapka volt rajtuk...

2016. jan. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!