Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan fogjam meg a nimfám...

Hogyan fogjam meg a nimfám szobai röptetésnél? Sajnos még nem sikerült kézhez szoktatni, de látom rajta hogy úgy menne repülni (félre ne értsétek nagy kalitkába van) Vagy addig ki se engedjem amíg nincs kézhez szoktatava?

Figyelt kérdés

#papagáj #madár #szobai reptetés
2016. jan. 2. 19:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Kapcsold le a lámpát úgy nem lát és leül majd te a sötétben elkapod
2016. jan. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
van valami hálód ?
2016. jan. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem szelídítetted meg. Ha meg lenne szelídítve, simán el lehetne kapni. Nekem mindig rárepült a fejemre, és amikor elkezdte húzogatni a hajszálaim a csőrével, gyorsan elkaptam.
2016. jan. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Lepkehálóm van, de nem szeretném hogy rossz emlékei legyenek a röptetéstől :\
2016. jan. 2. 19:42
 5/9 anonim ***** válasza:
44%
...de ha kitartod az ujjad arra is rárepül ha nem fél tőled.
2016. jan. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Most annyira már nem fél tőlem. Este például megtudom simogatni a begyét, meg Napközben beteszem a kezem akkor nem repül el.
2016. jan. 2. 19:48
 7/9 anonim ***** válasza:
meglett ?
2016. jan. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen!!! 😃 Repkedett aztán magától visszament a kalitkába😊
2016. jan. 3. 12:30
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Jóég! Ilyen drasztikus módszerekkel, mint amiket előttem írtak, soha nem fog kialakulni a bizalom a madár és közted!

Tudom, hogy már nem aktuális a kérdés, de más még hátha idetéved.

Nem kell nagyon ráparázni a reptetésre, ugyanis vissza fog menni magától! Nem kell sötétben ráhozni a frászt azzal, hogy megtámadod (ő így érzékeli, ha sötétben elkapod), se egy lepkehálóval kergetni. Ha megunja a repkedést vagy megéhezik, magától visszamegy. Ha sürgősen vissza kellene tenni, akkor a kedvenc csemegéjével csalogasd vissza, tedd be a kaját a kalitkába, és szintén magától bemegy utána.

2016. júl. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!