Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen papagájt tarthatnék...

Milyen papagájt tarthatnék lakásban?

Figyelt kérdés
A kérdésem lényege,hogy olyat keresek, ami nem hangos. Engem nem zavar,de a szomazédok miatt halkabb fajta lenne jó. A kedvencem a hullámos papagáj.
2016. jan. 7. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:
kezdőknek a hullámost vagy a nimfát ajánlom. bár mindkettőnek van hangja, persze feltétlenül párban tartsd, úgy a természetes nekik és nem is unatkoznak. nekem 2 hullámosom van, lakásban, de szerencsére nem szóltak még érte.
2016. jan. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Először is ne csak egyet,minimum 2őt tarts mert depissek lesznek fajtárs nélkül. Szerintem megfelel a hullámos is, de a Katalin papagájok a legcsendesebbek.
2016. jan. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A hullámos az egyik leghalkabb papagáj:)

Mindenképp párban tartsd, már csak azért is, mert állítólag párban halkabbak, ugyanis az egyedüli madár folyton hívná a társát - erről nincs tapasztalatom, én is rögtön kettőt vettem.

2016. jan. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ok, köszi, és az, hogy a leghalkabb, az egyben azt is jelenti, hogy nyugodtan tarthatom őket panelban? Nem zavarnák a szomszédságot? Persze tudom, ez egyedfüggő mind a papagájokat, mind a szomszédokat illetően :)

Igen mindenképp kettőt tartanék belőle. Szeretném röptetni is, bár még nem nagyon tudom, mennyire szemetelnének (pottyantanák) tele a lakást repkedés közben. Albiról van szó.

Régen még olyan 25 évvel ezelőtt volt egy kanárim, na őt jó rosszul tartottuk, kis kalitban, nem reptettük. Azóta is sajnálom, de kicsi voltam még. Mindenesetre a következő madaramnak mindent meg szeretnék adni

2016. jan. 8. 09:44
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
a hullámosoknak azért van hangjuk még párban is, de a katalinok párban extra halkan beszélgetnek , ha beszélgetnek mert az se túl gyakori,hogy megszólalnak.én neked mindenképp katit ajánlok,mert nagyon könnyen szelidíthető,nyugott,csendes madárfajról van szó.a szomszédaid esetleg akkor hallanák meg a hangjukat,ha egész közel mennének a kalitkához. ha szobai röpdét veszel nekik nem muszáj kiengedned őket gyakran, elég hetente is.szelídítésük 1-2 hónap alatt véghezvihető.ez mind tapasztalat, nem fogsz csalódni!
2016. jan. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. A kedves utolsónak pedig külön köszönöm 😊 nagyon szimpi ez a Katalin papagáj! Mekkora röpdére gondolsz? Lehet kapni valahol tenyésztőnél ilyen papit?
2016. jan. 8. 20:24
 7/9 anonim ***** válasza:

Persze hogy lehet kapni tenyésztőnél.Keress rá a jófogáson,vaterán!

A röpde kb. 1 köbmeteres legyen és akkor elég csak heti röptetés. De azt tudnod kell,hogy a Katalin imád a Földön sétálni,Úgyhogy könnyebb dolgod lesz. Ha kérdésed van írj akárprivátba is!

2016. jan. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget! Egyelőre még nem aktuális a dolog,de majd ha az lesz,akkor tuti a katalinpapagaj lesz a befutó. Lehet, majd akkor keresni foglak 😊
2016. jan. 9. 20:31
 9/9 anonim ***** válasza:
Ok,és nincs mit!
2016. jan. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!