Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan tarthatnék varjat?

Hogyan tarthatnék varjat?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott, hogy lehet ezt legálisan csinálni?

Nem szeretném lakásban, kalitkában tartani, meg lehet azt oldani, hogy kézhez szokjon, anélkül, hogy sokáig rabságban élne? Szóval ha kell, akkor kint tudok neki készíteni kuckót, stb (ha igényli), de nem szeretném bent tartani.

Mennyi foglalkozást igényel? Milyen fiatalon, hogyan kell kézhez szoktatni? Mennyire könnyen szelídíthető?



2016. jan. 10. 08:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy a mozgásigénye, hatalmas röpde kellene neki, különben csak állatkínzás lenne. Egyébként nem védett.
2016. jan. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem szeretném beengedni, mint azt fentebb írtam 2x is.
2016. jan. 10. 09:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Dolmányos varjat lehet legálisan fogságban tartani, persze nem csak kimész lődözik meg csapdázni amikor kedved vanhpgy szerezz egyet. pl. Költési időszakban tudtommal nem is szabad és elég etikátlan dolog befogni amúgy is. (A szülők nélkül maradt fiókák elpusztulnak)


Viszonylag könnyen tudsz szerezni madármentő egyesületektől sérült, vadonba nem visszaengedhető egyedet. Az lutri, hogy mennyire lehet egy ilyen kifejlett, vadon felnőtt példányt kézhez szoktatni, de fiókát nem adnak oda nem hozzáértőnek mert nagyon könnyű végzetes hibát ejteni a felnevelés közben (a papagájok nagy százalékát nevelik kézzel csak azért, hogy kötődjenek az emberhez, de ennek eredménye, hogy gyakran a fiókák fele is elpusztul, mert elrohan a begyében a táp, a tenyésztő lusta éjszaka egy óránként felkelni etetni stb..., valamint hogy egy lelkileg beteg, emberre bevésődött madarat fogsz kapni, ami nyomokban sem varjúként fog viselkedni, és egy idő után kezelhetetlen lesz.) és nem biztos, hogy a megfelelő fiatalkori szocializációt is tudnád neki biztosítani, amivel elkerülhető lenne a bevésődés és a későbbi emberre fixálás.


Nem tudom, hogy értetted, hogy kint lesz tartva? Szeretnéd magadhoz szoktatni, hogy a kertben legyen, éljen, de ne legyen bezárva? Vagy röpdét készítesz neki? Mert fontos, hogy pl. Egy röpképtelen, idős sérült madarat nem lehet csak úgy elengedni a kertben, mert pl. Bármi megfogjatja, és nem igazán tud menekülni.


Egy vadon nevelkedett példányt elég nehéz kezessé tenni, a kézzel nevelés pedig kockázatos. (Nyilván előfordul, h nincs más választásod, de direkt nem érdemes kézzelnevelni, ha nem muszáj)


Persze minden előfordulhat, de egy szabadon tartott varjú szerintem elpártolhat tőled, ha rálép a fajtársaira.

2016. jan. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A kint tartást úgy értettem, hogy nem szeretném bezárni sehova, pláne nem lakásba, ha egy mód van rá.

Sokat vagyok kint egyébként (suli előtt-után is) a többi (házi)állat miatt, van udvar, kertitó, baromfiudvar, stb, szóval nem lakótelepi viszonyok.

Az lenne a legoptimálisabb (persze, ahogy Móricka elképzeli :D), ha napközben kint ellenne -akár az erdőben is, mert erdő mellett lakunk-, de kézhez, emberhez lenne szokva, lehetne vele foglalkozni. :P

2016. jan. 10. 17:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha pihés korában magadhoz veszed nem lesz gond a kézhezszoktatással. Én is kint tartom de Estére mindenesetre bezárom,mert én is nyugodtabb vagyok ha tudom hogy biztonságban van
2016. jan. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!