Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Fontos! Hogy korlátozzák...

Fontos! Hogy korlátozzák Balatonon a hattyúk túlszaporodását?

Figyelt kérdés

2016. jan. 12. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Nah szerinted hogy?
2016. jan. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Elveszik a tojásaikat, de mostanában erre nincs szükség, nincs belőlük túl sok.
2016. jan. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
igen,ezt én is el mondtam a tanáromnak de ő másra gondolt úgy hogy nem jó,de azért köszönöm :)
2016. jan. 13. 19:31
 4/5 anonim ***** válasza:
Engedéllyel lőhető, ha indokolt. A túlszaporodás speciel egy indok, mert a hattyú kiszorítja a többi vízimadár fajt.
2016. jan. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem veszik el a tojásaikat, mert újra költenek. Úgy tudom, hogy bezsírozzák a tojásokat, így nem kapnak levegőt és megzápulnak. És a költési idő végéig kotlik a tojó, tehát nem rak új tojásokat. Egyébként a hattyú növényevő és a nád legfrissebb hajtásait eszi. Így, ha sok van belőle tönkre teheti a nádasokat. Nem gondolom, hogy más víziszárnyast veszélyeztetne. Nem tudok más nádevő vízimadárról. Az viszont igaz, hogy rendkívül agresszív. Csodálkozom is, hogy sok "tini" hogy merészel közel menni hozzájuk. Egy kifejlett madár akár a kart is el tudja törni és súlyos fejsérülést is okozhat.
2016. jan. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!