Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Megengednétek a gyermeketeknek...

Megengednétek a gyermeketeknek, hogy a spórolt pénzéből jákó papagájt vegyen? Esetleg ha van valakinek jákója szívesen fogadnék véleményeket is róla. Köszönöm.

Figyelt kérdés
2010. márc. 26. 21:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%
Engedném, legalább tanul felelősség tudatot. Kisebb koromban majd meghaltam, hogy lehessen papagájom, de nem engedték. Tényleg nagyon szerettem volna... Szerintem nyugodtan vegyen, de kösd a lelkére, h ő gondoskodik róla, mindig!
2010. márc. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
84%
Ha Te elviseled a madarat otthon, akkor természetesen. Az én lányom többször is vett a zsebpénzéből hörcsögöt, halat. Sőt, néha vesz a kutyusnak ajándékba jutalomfalatkákat.
2010. márc. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Mivel én papagájokkal foglalkozom évek óta, és nagy álmom egy jákó, én engedném, de azt kikötném, hogy mindenképpen biztosítsa számára a megfelelő életkörülményeket, tehát pl. megfelelő méretű kalitka (vagy inkább röpde), és én mondjuk segítenék is neki a gondozásban, mert a jákó igényes a törődésre, és sajnos nincs messze attól, hogy védetté nyilvánítsák, kár lenne, ha egy ilyen madár elpusztulna. De én madaras vagyok és ismerem az igényeiket, nem tudom, ti mennyire vagytok otthon a témában.
2010. márc. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Hűű!!Jó sokat össze spórolt akkor... :)

Megkérdezhetem hogy mennyi idős a gyermeked?Nekem anyukámnak van jákója,nagyon édes tündériek.De azért nem árt tudnod hogy a kézzel neveltet szabad csak megvenni,ami olcsóbb az vad és hát én nem biztos hogy egy olyan papagáj közelébe engedném a gyerekemet.És azt is tudnod kell,hogy nem csak annyiból áll,hogy ücsörög a kalitkában és elvan.Foglalkozni kell vele,naponta ki kell venni a kalitkából.Ha nem kellően foglalkozol vele pl kitépkedi a tollait... Ha esetleg van valami kérdésed,szívesen válaszolok. :)

2010. márc. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Ezt légyszíves olvasd át:

[link]

2010. márc. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Már kinézett neki egy szerintem elég nagy kalitkát, 170 magas, van kiülője a tetején. Egyébként az az igazság, hogy nekem is gyerekkori álmom volt, nagyon szeretem a papagájokat (és minden állatot), lehet, hogy ezért is hajlok rá jobban. A nagypapagájokat annyira nem ismerem, nekünk eddig hullámos és nimfa papagájok vannak. Ezért is próbálok tájékozódni.
2010. márc. 26. 21:41
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
tényleg jó sok pénzt összespórolhatott:)
2010. márc. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hajrá, ha nagy álmod neked is, akkor biztos szívesen foglalkoznál te is időnként a madárral. Csak nagyon vigyázzatok rá, hogy sokáig éljen, egy jákó életre szóló beruházás, mert sokáig él, ha jól tartják. :-)
2010. márc. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a linket. Már régóta gyűjtögeti, minden szülinap, névnap, karácsony, stb. benne van. Most 15 éves lesz.
2010. márc. 26. 22:01
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát, gratulálok, élelmes kiskölyök, én is ilyen voltam ennyi idősen (sőt, azóta is ilyen vagyok, csak most saját lakás a cél, de azt nehezebb összespórolni becsületes munkából), de nekem nem engedtek volna jákót, viszont vettem egy videókamerát, amivel azóta szép felvételeket csináltam, igaz, mára elavult az a típus, de ahhoz képest még jól bírja a strapát. :-)
2010. márc. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!