Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfa papagáj etetése?

Törppilla12 kérdése:

Nimfa papagáj etetése?

Figyelt kérdés
A jövő héten kapni fogok egy hím nimfa papagájt,az lenne a kérdésem hogy hogy lenne célszerű etetni? Esteleg tudnátok ajánlani normál árfekvésű tápokat,vitaminokat a számára?

2016. jan. 24. 11:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

eleségkeverékek közül tök mindegy melyiket veszed, a legolcsóbb is jó, mindegyik általában ugyanazokat a magokat tartalmazza, de általában válogat belőle, pl nálunk a repcemag és a zab mindig megmaradt... én úgy csinálom vannak 1kg-os kiszerelésben sárga, vörös, zöld köles, napraforgó, fénymag, ezeket keverem össze vagy a keveréket dúsítom velük, hogy megfelelő legyen az arány.

Ezenkívül minden nap kapnak valami rostban gazdag gyümölcsöt, zöldséget, vitaminhiány ellen, ki kell tapasztalni, mit szeret, enyém pl az egyik a sárgarépát nem eszi meg, a másik meg az uborkát. Olyant viszont, ami puffasztja az állatot, nem szabad kapnia, pl. káposzta, meg krumpli.

Meg nagyon fontos a fehérje utánpótlás, heti egyszer kapnak főtt tojást, sajtot, de tojással vigyázz, csak annyit adj neki, amit megeszik, ha megmarad, pár óra múlva vedd ki, mert megromlik és beteg lehet tőle a madár.

Ezenkívül a fürtöskölest szeretik a legjobban, csemegeként leeszegetik, meg a szárával játszanak.

Szépiát is vegyél nekik, koptatja a csőrt és vitaminokat is tartalmaz és segíti az emésztését. meg van madárhomok, az is fertőtlenítésben és emésztésben segít.

Kéthetente szoktam a vizükbe almaecetet cseppenteni, ez megint erősíti az immunrendszerét a madárnak, illetve elpusztítja a baktériumokat az itatóban is. Lehet venni papagájvitamint, meg mindenféle hülyeséget boltokban, de én nem szoktam, a természetes táplálkozás híve vagyok.

Ja és mindig rakjál neki be szénát, amiből a fészkét kibéleli, meg építi, újítja.

Egy hónapban kb. 1500-2000 Ft-ba kerül a tartása, de ezt nem venni észre, mert zöldség, gyümölcs mindig van otthon, az fél liter almaecet 2 évig elég, az eleség is sokáig kitart, nem szabad túletetni, hanem meg kell várni, míg felcsipegeti a szétszórt magokat is.

Friss vizet télen naponta, nyáron naponta többször kapjon.

2016. jan. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
66%

Kérlek könyörgöm, hogy ne egyet hozz el. Árt a madárnak. Örömöd lelnéd egy boldogtalan madárban? ....

Bocs az offért de nem tudtam megállni h ne írjak. első jól leírta sztem.

2016. jan. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!