Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papim 8 tojást...

Hullámos papim 8 tojást rakott,4 kikelt. Ezután a tojó kotlás közben elpusztult. Mit tettem rosszul? A hím egyedül fel tudja nevelni? Megözvegyült szegény.

Figyelt kérdés
Örököltem egy egy éves zöld hullámos papagájt. Félénk, elhúzódó madárka. Hogy ne legyen egyedül vettem hozzá tenyésztőtől egy ugyan olyan színű tojót, 3 hónapos volt. Rögtön megkedvelték egymást, a hím kivirult. A tojó 9 hónapos volt, amikor tojást rakott a kalitka sarkába. Beraktam egy fészket. 8 tojást rakott, 4 kikelt, gondozták, etették őket. Ezután a tojó elpusztult. Most a hím egyedül etet. Mit csináltam rosszul?
2016. febr. 6. 13:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet ,hogy nem kapott elég kálciumot , 8 tojás után komoly Ca hiány léphet fel . De lehet , hogy smmit nem tettél rosszul , csak meghalt . Figyeld a piciket , hogy fejlődnek-e , ha sokat sírnak , akkor a hím nem tud egyedül elég kaját adni nekik . Az állatkereskedésben tanácsot tudnak adni , hogy segíthetsz .

Sok papagáj van kézben nevelve !

2016. febr. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Állatkereskedés meg a jó tanács... Inkább egy tenyésztőhöz fordulj tanácsért, állarkereskedésben nem fognak neked segíteni, sőt!

Nagyon fiatal volt még a tojó a költéshez, ráadásul 8 tojás nagyon sok. Egy idősebb, érettebb madarat is megvisel, nemhogy egy ilyen fiatalt, akinek nem is voltatok felkészülve a tojásrakására. Gondolom nem kapta meg a tojástakáshoz szükséges tápanyagokat, és kimerült a szervezete. Jobb lett volna elvenni a tojásokat.

Legközelebb, ha veszel még egy tojót a hímedhez, ne hagyd, hogy költésbe kezdjenek. Odút semmiképp se tegyél, és vedd el az esetleges tojásokat, ha mégis rakna. Bízd inkább a hozzá értőkre, mert tragikus vége lehet, mint most pl.

Tenyésztők se hagyják szaporodni 1-1,5 éves kor alatt a madarakat, nem ok nélkül.

2016. márc. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!