Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy nyugtassam meg a nimfa...

Hogy nyugtassam meg a nimfa papagájom?

Figyelt kérdés
Ma vettem egy nimfa papagájt,4-5 hónapos hím.Tenyészőtőtől vettem. Bevittem a szobámba kivettem a dobozból,elkezdett nagyon repdesni és kiszállt a kezemből.Össze vissza szállt a szobában el volt veszve és a legnagyobb gond hogy 2-3 szor nekiszállt az ablaknak. Pedig be volt húzva a függöny de ez olyan függöny amit oldalra lehet húzni kivilágitani meg aztán besötétíteni egy kis görgővel. És ezt áttörte és elérte az ablakot aztán még vagy 2szer nekiszállt és végül megállt az ablakpárkányon és sikerült behajtanom a kalitkába.Aztán nagyon vert a szíve és nagyon fújt és most nyugodtan ül,mozdulatlanul a kalitkában.Kézhez van szoktatva lehet nyugodtan símogatni,nem csíp csak nagyon fúj meg fél. Mit csináljak vele? A személy akitől vettem azt mondta 1 hétig ne engedjem ki hogy megszokjon minket és az új környezetet.Szelídíteni akarom de nem tudom hogyan kezdjem?
2016. febr. 6. 15:57
 1/4 A kérdező kommentje:
Honnan tudhatom ha valami baja van hogy így most párszor nekiszállt az ablaknak?
2016. febr. 6. 15:59
 2/4 anonim ***** válasza:
Jól ráijesztettél! Ne engedd ki 10 napig hogy szokja a szobát.
2016. febr. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Úgy is gondoltam,de nem tehetek róla hogy átlökte a függönyt én megtettem amit kellett,lehet hogy a dobozból rögtön a kalitkába kellett volna tenni nem megfogni de már késő :/ most akkor mindig félni fog vagy csak még le nem nyugszik? Mondom a fejét lazán lehet simogatni meg az egész testét,nem agresszív,csak akkor csíp vagy szökik ha meg akarom fogni és nem vad csak félős még és fúj
2016. febr. 6. 17:22
 4/4 anonim válasza:
Szerencsétlen persze hogy ideges ha ilyen neve van.
2016. febr. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!