Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A holló és a varjú tényleg...

Noncsicat kérdése:

A holló és a varjú tényleg annyira különbözik egymástól?

Figyelt kérdés
Az iskolánk mögött van egy nagy tér fákkal és nagy semmivel, ahol egy pár fekete madár volt szetszortan. Én vesztemre ravagtam, hogy holló mire két osztalytarsam olyan perpatvart rendezett, hogy hogy lehetek ilyen hülye, hogy eléggé elszégyeltem magam. (Egy gimnáziumrol beszélünk.) Felhoztak a modasokat (ritka mint a fehér hollo stb...) és kb. Mindent de igazából nem tudtam meg, mi volt a nagy vetkem. Nem olyan értelmes kérdés, de nem hagy nyugodni.:)
2016. febr. 14. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Varjú meg a holló nem egy és ugyanaz. Amit te láttál, az varjú, másnéven csóka vagy cigány tyúk. Cigány tyúknak azért nevezik, mert erre szabolcsban (lehet máshol is) a cigányok szedik a csókát, főként amikor megfagy és leesik a fáról (a dögöt azért nem, ami már oszlásban van), vagy fiókként, és kajálják.
2016. febr. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 hollófernyiges ***** válasza:
Holló nem jön be a városba, de azt hiszem bocsánatos bűn összetéveszteni, ha nem vagy biológus. Amúgy a csóka és a varjú is külön állat, bár Szabolcsban csókának hívják a varjút :)
2016. febr. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Platypus ***** válasza:
A vetési varjúval lehet összetéveszteni, de a holló sokkal nagyobb, fekete a csőre és mélyebb a hangja. Laikusként valóban nagyon hasonlóak, de mivel a holló védett ritkaság, a vetési varjú meg közönséges, ezért nem "illik" összekeverni őket.
2016. febr. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
a vetési varjú is védett.
2016. febr. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Natehát.

- A vetési varjú csőre hegyes, illetve az elsőéves fiatalok kivételével nekik nem tollas a csőrük, hanem csupasz. Télen nagy csapatokba verődve találhatóak meg mindenhol országszerte.

- A kormos varjú, ami hasonlít a hollóra, magyarországon nem jellemző. A Margitszigeten sok-sok éve fészkel egyetlen egy darab, egy dolmányosvarjú a párja, a környéken hemzsegnek a hibridvarjak.

- A holló egy háromszor ekkora madár, csőre aránylag is nagyobb. Röptében faroktollairól lehet megkülönböztetni a varjútól, mert neki nem egyenes, hanem ék alakú. Profilból a csőrén kívül a torkán lévő hosszú tollak (kivéve az elsőéves madaraknál) a legfeltűnőbb jegyek, illetve ha nincs teljesen lelapulva a tolluk, szemöldökszerű tollképződmény is jellemző rájuk. Egyébként nem ritka madár, a szeméttelepeken például hemzsegnek, autópálya mentén is látni őket. Hála égnek egyre növekvő a létszámuk. Lakott területen ritkák, de például én tavaly láttam egyszer egy hollót, illetve egyszer hallani is hallottam.


Apropó! A vetési varjú hangja "kár" a kormos (és a dolmányos) varjúé "krá", a holló pedig nem károg, hanem korróg, az ő hangja sokkal dallammosabb, és egyébként nem feltétlenül mélyebb.

2016. febr. 15. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!