Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mivel takaríthatom ki a...

Mivel takaríthatom ki a papagáj vizes edénykéjét?

Figyelt kérdés
Kezd a tál vízköves lenni és egyre csúnyább,gondolom nem is egészséges. Természetesen takarítószert nem szeretnék használni. Eddig a szódabikarbóna és az ecet jutottak eszembe. Persze több soron átöblíteném mielőtt vissza kapja,de nem tudom,hogy lehet-e bármi negatív hatása bármelyiknek a kicsi szervezetére,ha valamennyi mégis maradna a tálban.

2016. febr. 18. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tedd bele forrásban lévő vízbe és önts bele 20% os ecetet.

Addig adagold szépen fokozatosan amíg a tálka felszíne pezseg az ecet hatására

Utána öblítsd el langyos v vízzel alaposan és kész

2016. febr. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem ér annyit az egész, a papagájnak semmi baja nem lesz a vízkőtől, a lényeg amúgy is a víz tisztasága, azaz naponta kell cserélni. Egyébként meg a hullámos papagáj hónapokig elvan vízivás nélkül.
2016. febr. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2. jobb ha meg sem szólaltál volna.


Kérdező, ecettel takarítsd ki. Az a legjobb. 20%-os, amit az első is írt. Én nem szoktam forrázni, de ártani nem árthat.

2016. febr. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kutya, macska vizes edényét én is 20%-os ecettel mosom mindig. Csak belelöttyintek egy keveset, szétkenem, hagyom egy kicsit állni, aztán szivaccsal kisikálom. Nagyon alaposan, folyó vízzel elöblítem, csillog-villog, és az állat számára semmilyen káros hatása nincs.

A saját vízköves konyhai edényeimet is így tisztítom.

2016. febr. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#1es voltam


lehet természetesen hidegen is de forróvízben lesz igazán alapos. és úgy "sikálni" sem kell


A forróvizes edény ne legyen sokkal nagyobb mint az itató pohár és akkor nem kell túl sok ecet a tisztításhoz.

2016. febr. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat! :)
2016. febr. 19. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!