Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen madarat vegyek?

Milyen madarat vegyek?

Figyelt kérdés
Nem tudom m9lyen madarat kéne még vennem ???Van már hullámos és nimfa papagáj.Ti mit ajánlotok??
2010. márc. 31. 14:51
 1/10 anonim ***** válasza:
hullámos papagáj- a beszéd művészei és egy hét alatt megtaníthatod egy-egy szóra de csak akkor ha naponta elmondod neki vagy 100-szor és az egyik legértelmesebb madár
2010. márc. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Huh! Ez durva volt! Kicsit elé van tévedve az első válaszoló! :D


Én az énekes papagájt ajánlanám neked, ha szeretnél még valamit! Kint is lehet őket tartani télen, nagy röpdében. Viszont nem fér meg más fajokkal, mert a hím nagyon agresszív tud lenni, főleg költési időben!


De nagyon szépek! Nekem van is egy pár vadas színű! Ha érdekel, akkor fiókák is lesznek kb 2 hónap múlva. :D

2010. ápr. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Dávid ***** válasza:
Igen, az énekes papagáj nem rossz, de ha nincs időd sosem röptetni őket csak kalitkában vannak bezárva egész nap, akkor inkább ne vegyél!
2010. ápr. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az énekeseket, nimfákat és hullámosokat, sőt több pintyfélét(zebrapinty, japáni sirályka, ékfarkú, eztüstcsőrű) is lehet kint teleltetni egy röpdében, így nem kell őket feltétlenül a fűtött lakásban tárolni.


Az énekeseknek is elég egy 100cmX50cmX50cm-es kalit. Ebben vígan költenek! Viszont, ha télen kint hagyjuk őket, akkor érdemes egy nagyobb röpdébe rakni, hogy tudjanak mozogni, mert a kalitokban nincs elegendő mozgási lehetőségük és akkor tényleg halálra fagynak.

De ez minden madárra értendő!


Nekem eleve kint vannak a nagy röpdékben télen nyáron, így a hőmérséklet-ingadozáshoz hozzászoknak könnyen!


Több fajom is van, köztük papagájok, galambok, gerlék, fürjek, és pintyek. Mind kint telel! Vannak fajok, amik nem bírják a telet, de olyat nem választok! És ritkák is, mert a legtöbb már megszokta ami klímánkat!

2010. ápr. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Szerintem hullámost vegyél:)
2010. ápr. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
második nem vagy tévedésben mert szakkönyvből szedtem ki!!!
2010. ápr. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok tévedésben, nem is ezt mondtam, hanem te vagy tévedésben, de nagyon nagyban!


Azt a szakkönyvet elrakhatod jó mélyre, mert úgy látom, hogy nem valami nagy könyv!


Még egy Jákó sem tud megtanulni egy hét alatt egy szót, nemhogy egy hullámos!


Jaa és nem a hullámos a legokosabb papagáj, hanem például a Jákó, vagy más nagy papagájok!


Jó pár hét kell nekik, amíg megtanulnak egy szót, de azt nem 100-szor kell elmondani neki naponta. Hanem legyünk mindig sokat a madárral együtt, a legjobb barátunknak kell lennie és e-közben mondogathatjuk a szavakat nekik!


Az első megtanulása a legnehezebb, de ha megvan, és tisztán szépen magától mondogatja már többször is, akkor jöhet a többi, amit már könnyebben tanul meg.

2010. ápr. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
10:50 tapasztaltam a beszédet
2010. ápr. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!!!Igen a második válaszadónak mondom a következőt:Igen érdekelne a madár dolog de akkor nem lehet együtt más madárral??Majd írd már le az email címed és majd írunk egymásnak leveleket hogy mint s hogy van.Amúgy is nem tudom melyik városban laktok és ha túl messze van akkor nem biztos ez.Igaz apukám árufuvarozó és sok messzi helyre el szokott menni.Na akkor majd add már meg az email címedet!!!!Köszönöm!!!!
2010. ápr. 8. 18:09
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha megnézed, akkor ott van a jobb alsó sarokban, hogy privát e-mail küldése a válasz írójának...na ott tudsz e-mailt küldeni.


Budapesttől 100 km-en belül Debrecen felé el tudom vinni, de távolabb már nem igazán. De majd e-mailban megbeszéljük...

2010. ápr. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!