Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Utálom a papagájunkat, mit...

Utálom a papagájunkat, mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 éve jött hozzánk egy hím Kis-Sándor papagáj. Először mindenki nagyon szerette, megtartottuk mert hirdetésre se jelentkezett érte senki. Viszont elég sok gond van vele amiket az évek során próbáltam elviselni de mostanra már elviselhetetlenné vált. Már csak anya szeretei, nem tudom mit szeret benne annyira de néha úgy érzem jobban szereti mint engem. Legalábbis védi. Ez furcsán hangzik, hogy lehetek irigy egy madárra. De ez annál jóval több. Most 2. éves gimnazista vagyok, régen is gyakran idegeskedtem az iskola miatt de ebben az évben stersszelni kezdtem ami az egészségemen is jelentősen meglátszik. Egész nap körü vagyok véve az utálatos osztálytársaimmal és mikor végre hazaérek a papagáj vagy kanos (nem tudok máshogy foalmazni) vagy kiabál de olyan hangon, hogy a rossz fülemnek már fáj. Ez a kanosság leginkább ősz végén, télen, tavasz elején jellemző de akkor az őrületbe kerget. Ez annyiból áll, hogy nyálaz valamit (nem mellesleg ez a nyál büdös is. Aztán van, hogy szószerint önkielégítést végez egy üvegen, dobozon, távirányítón sőt anya vállán. Akkor a legguztább amikor eszek. Szóval lényegében csak anya szereti ezt a. dögöt. Az meg, hogy minden össze van szarva (már bocsánat) már megint más mese. A madár előtt anyával sokat veszekedtünk, de mióta megvan a madár annyival többet. Ez tényleg így van, megfigyeltem ha ordibálok a madárral anya rá xy percre már valamiért le is szid, én visszaszólok és jön a veszekedés. Szóval tanácsot szeretnék kérni, hogy mit tegyek? Lehetetlennek érzem a helyzetet, nem hiszem, hogy eladná. Sőt biztos. Ivartalanítás lehetetlen, erre azért gondoltam mert csak ebbe a párzási időszakba elviselhetetlen. A kiabálást a nyári reggeleken talán még nehezen de elviselem. A madár egyébként a nap 90 százalékába szabadon van a lakásba, ha nem engedjük ki dobhártyaszaggatóan sikonyál. Valami jó tanács esetleg? 16 évesen nemköltözhetek el, főleg nem egy állat miatt amit egy kézzel szértpooanthatnék csak akkor anyám költözne. A tojó szóba se jöjjön, nem vagyok hajlandó kismadarakat nevelgetni meg elnézni ahogy párosodik vele. Undorító. Mindig is lovas voltam, lótenyésztő is szeretnék lenni nem arról van szó, hogy nézni nem bírom az állatok szeremi életét vagy valami, de ettől a pagájtól undorodok. Meg mostmár minden madártól. (A probléma ennél összetettebb csak a lnyeget írtam le.)

2016. márc. 6. 10:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
81%

Hihetetlenül szánalmas és nevetséges, hogy a problémáidat egy ártatlan állatra kened. Nem tehet semmiről, nem arra utazik, hogy idegesítsen és a konfliktusaid oka sem ő, csak a felfokozott idegességedben már őrá is csattansz.

tanuld meg megállapítani, honnan erednek a bajok. Elárulok valamit: nem a madárból.

2016. márc. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
91%

Ha otthon is ennyire zavar, akkor legyél kevesebbet otthon. (oké, ez nagyon hülyén hangzik).

Írtad, hogy szeretsz lovagolni. Amikor nagyon ideges vagy lovagolj egy

kört, attól én mindig megnyugszom. (ha van erre lehetőséged).

Szólj anyukádnak, hiszen azért ne hogy már egy papagáj fontosabb legyen a gyerekénél!

Keressetek a madárnak valami különálló lakrészt, ahonnan nem hallatszik, ha... akármit csinál.

15/L

2016. márc. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Nem rá kenem hanem utálom azt a madarat. Tanácsért jöttem és nem lecseszésért. Ha minden áldott nap madár sikongatásra ébrednél, meg evés közbe azt kéne látnod, hogy túltengenek a hormonjai egy poháron szerintem Te se tűrnéd el. Ahogy mondtam 3 éven kersztül elviseltem, most betelt a pohár. Gyerekes vagyok? Ez van. Talán ennyi tűrés után megengedhetek annyit, hogy nyavalyogjak.
2016. márc. 6. 10:12
 4/26 anonim ***** válasza:
72%
Mennyi önző ember él a világon... Szegény azért kanos, mert gondolom, nicns párja. Te naponta hányszor vered ki? Nézzük meg, milyen az, ha egy életen át nem jutsz partnerhez, akkor merj egy rossz szót is szólni a madárra. Mit tegyél? Növessz szívet.
2016. márc. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
48%

Nem is gondoltam, hogy valaki ennyire gyerekes lehet, hogy az összes problémáját és frusztráltságát egy papagájra keni. Egyben nevetséges is.

Elsővel egyetértek, próbálj rájönni a problémáid forrására, mert amíg a papagájt hibáztatod, addig hiába várod, hogy megoldódjanak.

Ha pedig a papagáj idegesít, akkor beszéld meg anyáddal, hogy az állandó helye a lakás egy távolabbi pontján legyen, a szobádba pedig ne engedd be, amikor szabadon van a lakásban. Ja és evés közben nézhetsz mást is, nem csak a papagájt.

2016. márc. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
45%
Babakorodban tudod, te mennyit vinnyogtál? Szegény anyukád évekig nem aludt, és bizony a te piszkodat is pucolta. Valószínűleg a mai napi is ő takarít. Nehogy gyereket vállalj!
2016. márc. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
4. kommentelőnek üzenem lány vagyok.
2016. márc. 6. 10:18
 8/26 anonim ***** válasza:
85%
Ahelyett, hogy azon agyalnátok, mit tehetnétek a papagájért. Gondolom, magányos. Nem az a megoldás, hogy Dunának szaladsz, szerezzetek neki párt, akkor nyugodtabb, csendesebb lesz.
2016. márc. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező szerintem rossz kategóriát választottál a kérdéshez.

Itt a madarak kategóriában a többség a madarat fogja védeni, mint azt az eddigi válaszokból is láthatod.

2016. márc. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
40%
Tök mindegy. Lány is lehet kanos.
2016. márc. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!