Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A baromfinál így most milyenek...

A baromfinál így most milyenek lesznek az utódok?

Figyelt kérdés

A nagyszüleim két utcára laknak, ők tartanak tyúkokat, szóval gyerekkorom óta ismerem a fajtát, és tudom mi a különbség a tyúk meg a kakas között.

Viszont most mégis megzavarodtam.

A helyzet,hogy van egy nagy sárga domináns kakas, valamint egy fekete törpe kakas. (a sárga 5 kg, a törpe durván 1 kg)

Egyetlen törpetyúk van, amit a kakashoz vettünk, a többi tyúk hagyományos méretű.

A törpe tyúkot egyedül a kis kakas szokta "megülni", és most a tyúk kicsi kotlani kezdett.

Egyenlőre kiveszik alóla a tojást, de el fogják ültetni, csak még van egy másik ami alatt most kelnek, és annak a helyére fog majd bekerülni.

Na itt jön a zavar...azon gondolkoztam,hogy a törpe tyúk alá most kizárólag a saját tojásai fognak bekerülni (amik kisebbek, ebből befér alá 7-8 is, a hagyományos méretűből csak 4-5 férne)

Milyenek lesznek az utódok?Kicsi feketék (a törpe kakas génjeit öröklik?) avagy lehetnek akár sárgák is?

Mert az egy dolog,hogy mindig a kicsi lovagolta meg a kis tyúkot, de melyiktől termékeny a tojás?

Mivel törpe tojást csak ez az egy tojik, ha a saját tojásai kerülnek alá akkor mindegyik törpe tyúk lesz, a szülők színeiben?Tehát esélytelen,hogy a nagy sárga kakas génjeit örökölték? (az sosem ülte meg a kis tyúkot, mert megdöglene alatta)

Kérdeztem az nagyapám, de azt gondolja, csak szórakozok mert ennyire hülye nem lehetek, és csak gúnyosan azt válaszolja,hogy "persze,ahogy mondod".

Elfogadom,hogy hülye vagyok, és tudom,hogy ez biológia, nem kell hozzá ismerni a baromfiakat, de akkor valaki leírná a helyes választ?Mert tényleg nem vagyok képben.


2016. márc. 9. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha mindkét szülő törpe, akkor a kicsik is azok lesznek. Viszont a színüket nem lehet előre megtippelni szerintem.

Az mindegy, melyik tyúk kelti ki a tojásokat, az számít, hogy melyik tojta, illetve melyik kakastól vannak.

2016. márc. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Trafó1 ***** válasza:
Mindegy mekkora a tojó, megvolt az a nagynak is, a kicsi meg tuti bekavart a nagyobb tyúkoknak is, általában a tyúk génjei fognak mindkét esetben dominálni, de ettől lehet eltérés, nálunk is vegyes vágottak lettek mikor krédli tyúkok és kakasok is voltak a nagytestűek mellett.
2016. márc. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Alain Delon ***** válasza:
32%
És szerinted a gépi keltetésű tojásból kikelő csibe milyen géneket örököl? A gép génjeit?
2016. márc. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Alain Delon


Gratulálok a válaszhoz, megérte?

2016. márc. 10. 17:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha biztos vagy benne, hogy a sárga nagy kakas sosem tojózta a kicsi tyúkot, hogyan kerülhetnének a tojásokba a génjei? Segíts megérteni a gondolatmenetedet!

Egyébként a mi chabo tyúkocskánk fél kiló sincs,de a kettős hasznosítású kakasok egyszer-egyszer simán begyűrik maguk alá. Szóval még a vörös gének képbe kerülhetnek.

2016. márc. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!