Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ez így teljesen legális?

Ez így teljesen legális?

Figyelt kérdés

A szüleim (pontosabban inkább Apukám)évtizedek óta tartanak tyúkokat. Ez úgy néz ki hogy van nekik elkerítve egy olyan 20 négyzetméteres rész a kertben, ahol elvannak egész nap, estére meg bezárjuk őket az óljukba. Ezen kívül egyes hónapokba ki vannak engedve a kertbe. A tojásukért tartjuk őket. Viszont valamelyik nap elmentek egy faluba, hogy vettek új tyúkokat. Én is elkísértem őket. És amit ott láttam az egyenesen elborzasztott. A kert hátsó részében volt egy kb 50 négyzetméteres ablak nélküli ház, abban voltak benne a tyúkok. Egy kb 50x50-es ketrecbe volt beszorítva 6-7 tyúk. Szerencsétlenek rácsokon járkáltak. Bentről valami szörnyű büdös áradt ki. Volt olyan tyúk amin alig volt 1-2 toll, gyakorlatilag kis híján teljesen kopaszok voltak. Azt mondta, hogy nekünk hoz ki normálisabbakat, az ő testüket is maximum 50%-ban borította toll. Annyi időre kapcsolta fel a gyakorlatilag a leginkább egy gyufa fényéhez hasonlító villanyt, ameddig bent volt. Aztán ajtó becsuk, szerencsétlenek meg bennmaradnak szörnyű büdösben, sötétben, zsúfoltan. Amikor kihozta őket (mármint amiket később hazahoztunk)csak lestek hogy váó van világ a ketrecen kívül is. Amikor meg hazahoztuk és betettük a többiek közé őket, olyan szinten meg voltak szeppenve, volt amelyik 10 percig el sem mozdult a sarokból.

Kicsit hosszúra sikeredett, de a kérdésem, ez akkor így most tök rendben van, hogy valaki így tartja az állatait? Oké hogy nem kutya, macska vagy akármi, de azért mégis csak szörnyű :(


2016. márc. 26. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a kutyáknak és macskáknak vannak jogaik, hanem minden állatnak. Nem véletlen, hogy uniós előírások vonatkoznak az állattartásra (a haszonállatokéra is!).

Ez egyáltalán nem szabályos. Jogos a feljelentés állatkínzás miatt.

2016. márc. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez állatkínzás! Én tudod hogy tartom a tyúkokat? 70 négyzetméteres udvarban 35 db-ot. Szerintem simán feljelentheted őket.
2016. márc. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2016. márc. 28. 17:30
 4/4 anonim ***** válasza:
az állatvédőrségnek írd meg a címet. googleben megtalálod az emailcímüket vagy a facebbok adatlapjukat. névtelenül ki fognak menni
2016. márc. 29. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!