Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A fiúnak hitt papagájom lány?...

A fiúnak hitt papagájom lány? Többi lent. Bonyolult dolog.

Figyelt kérdés

Még karácsony körül vettem egy hullámos papagájt magamnak állatkereskedésben. Ott az eladó azt mondta, hogy fiú. Szerettem volna mellé egy lányt, de ahol őt vettem, most nem volt. Interneten nézegettem és találtam is egyet, de sajnos neki már volt párja. Nem haboztam, és megvettem a párocskát az én madaram mellé aki elvileg fiú. Útközben a párocska folyton csókolózott. Beengedtem őket az én madaramhoz őket, és először azt hittem, hogy az én fiú madaram verekszik a párba lévő fiúval. Most hogy így közelről megnéztem, nem is verekedésnek látszik hanem inkább udvarlásnak és csókolózásnak. Az újonc lánnyal pedig egyik sem törődik. Ha felrepül közéjük, akkor vagy megengedik neki hogy ott legyen, vagy az én madaram lelöki onnan. Akkor a fiúnak hitt madaram lány, vagy pedig homoszexuális? Én már nem tudom mit higgyek. A párocska amit ma vettünk annak mindkét tagja kb. 1,5 éves. Az én madaram nagyjából 8 hónapos. És ahogy így összehasonlítottam a csőrük feletti kis rész a fiúé nagyon sötét, de a másik kettőé világosabb. Nem tudom eldönteni, hogy azért világos a régié mert még fiatal, vagy pedig azért mert lány. A párocska fiú és lány tagja most már nem is közelednek egymáshoz. + 1 kép

[link]



2016. ápr. 2. 18:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Így ránézésre nem tudom, de vettünk már mi is fiú papagájt, aki elkezdett tojni. Átkereszteltük Béláról Beára :)
2016. ápr. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az enyémnek Lóri a neve... :D Max Laura lesz :)
2016. ápr. 2. 18:36
 3/10 anonim ***** válasza:
A dolog nem bonyolult, legfeljebb hozzáértés is kellene. Az eladó elad és nem állatszakértő, talán még ilyen irányú végzettsége sincs. Egyébként lehet, hogy jól jártál a vétellel abban az értelemben, hogy a kereskedések sajnos a tenyésztőktől többnyire a megszületett testvéreket veszik meg, azaz a továbbtenyésztésnél beltenyészet alakulhat ki. A testvérek esetenként meg nem is igazán érdeklődnek egymás iránt. Nem sikeres viszont, hogy különböző színváltozatok vannak most együtt, mert az esetleges utód színezete kiszámíthatatlan lesz.
2016. ápr. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

De aranyos, homoszexuális papagáj :)))

Előfordulhat, hogy összetévesztették, én kanárival jártam így. Fiúnak vettem és aztán nekiállt tojást tojni.

2016. ápr. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És különszedjem őket vagy hagyjam, had szokják egymást? A régebbi papagájt kiengedtem röpülni, addig a másik kettő bent maradt. Elment tett néhány kört aztán vissza akart menni a ketrecbe de becsuktam az ajtaját nehogy a másik kettő is nekiálljon repülgetni. Felment a ketrec tetejére és nekiállt csipogni meg idegesen járkálni a ketrec körül. Miután kinyitottam neki az ajtót egyből be is szállt hozzájuk. Ezek után lenyugodott egy kicsit, de most már attól félek, ha különválasztom akkor belebetegszik.
2016. ápr. 2. 19:36
 6/10 anonim válasza:
A régi madarad nagy valószínűséggel lány, mert az orrlyukak körül fehér az orra. Fiatalon lehet világoskék a tojók orra, de az orrlyukak körül világos. Mivel két nő meg egy hím nem jó felállás :-), jobb lenne, ha a kevésbé szeretett tojót (mármint, amelyiket a hím hanyagolja) eladnád, elajándékoznád. A fényképen úgy tűnik elég kevés a hely is, ebből a szempontból is jobb, ha kevesebben vannak. Ha viszont az a tapasztalatod, hogy hárman is jól vannak és nem bántják egymást, így is hagyhatod őket. De azt olvastam, a tojók bevadulhatnak és bánthatják egymást. Sok sikert a madárkákkal! :-)
2016. ápr. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Vagy veszel egy párt az új lány papinak, és külön kalitkába rakod őket, vagy egy valóban nagy(!)-ba két odúval.
2016. ápr. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A kalitka teljes egészébe nem is látszik szóval nem tudom ki mekkorának gondolja, de nagyon nagy (IZA III kalitka). Mi pedig úgy döntöttünk hogy veszünk még egy hímet holnap. Amúgy a csajok között nincs bunyó. Inkább csak kiabálnak egymással. A fiú addig míg vitatkoznak elmegy enni utánna pedig közéjük megy és udvarol az új kiszemeltjének :)
2016. ápr. 3. 21:55
 9/10 A kérdező kommentje:

[link]


Ilyen kalitkám van.

2016. ápr. 3. 21:59
 10/10 anonim ***** válasza:
A régi egyértelműen tojó.
2016. ápr. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!