Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van egy nimfapapagájom, a...

Van egy nimfapapagájom, a kezemből már eszik, de az ujjamra vagy a karomra nem hajlandó szállni, de imád enni, meg akarnám tanítani, hogy a kezemre vagy a karomra, de még jobb lenne, ha a vállamra szálna. Hogyan tanítsam?

Figyelt kérdés
2008. szept. 22. 15:52
 1/8 anonim válasza:
100%

Mennyi idős madárkáról van szó, és boltból vagy tenyésztőtől (illetve magánszemélytől) szerezted be?

Legyél hozzá türelmes, a nimfák nagyon jófejek, de hirtelen mozdulatokra megijedhetnek. Ha eszik a kezedből, az jó, próbáld elérni először azt, hogy ne rárepüljön, hanem csak rámásszon a kezedre, karodra, válladra, ha ott már jól érzi magát, egy idő után már szoktathatod valami hívó szóra, vagy jelre, amire megszokja, hogy odamegy hozzád (de egy darab ennivaló is jó csalinak). De ez több időbe telik. Először csak érezze jól magát a kezeden. Hirtelen mozdulatokkal vigyázz, mert azonnal visszavetheti a nevelést.

2008. szept. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De azt hogy érjem el hogy a kezemre másszon?
2008. szept. 22. 16:06
 3/8 A kérdező kommentje:
Tenyésztőtől szereztem be és még fiatal.
2008. szept. 22. 16:07
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Sehogy. Ne akard, hogy a kezedre másszon. Előbb utóbb rá fog mászni, erre nem veheted rá, ha erőszakoskodsz csak az ellenkezőjét éred el. Légy türelmes, sok-sok idő, míg rászáll majd a válladra és ott is marad.
2008. szept. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
tartsd szorosan az egyik ujjad a hasához ás rá fog csücsülni :) legelábbis az enyém mindig így tesz. ha megkevdel pedig a váladdra fog szállni az enyém ha 100x megyek ki a szobából 100x repül utánam :) nagyon aranyos
2008. szept. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam a hasához rakni de nem rajongott érte:D
2008. szept. 22. 19:28
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyem se rajongot azert hogy a hasahoz tettem a kezem, hanem mikor setaltam, es fent tartottam neki a kezemet, akkor mindig raszalt, es amugy ha van valami egszered (gyuru vagy nyaklanc), akkor mozgasd elotte, es arra menni fog, mert szereti a fenyes dolgokat.
2009. aug. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
egszer...
2010. febr. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!