Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A seregélyek egy irányba...

A seregélyek egy irányba repülnek?

Figyelt kérdés
Szóval a kérdés biológia órán vetődött fel. Ugyebár a seregélyek nyitott közösségben élnek, és például evés közben, ha veszélyt érzékelnek, akkor egy random madár felszáll és a többi őt követi egy adott irányba. (a random madár nyilván mindig a leggyorsbb lesz, illetve rangsor az ugye nincs) A problémánk:ha egy lövést hallanak, akkor nem egyszerre szállnak fel?Illetve honnan tudják, hogy ki lesz az első aki felszáll? Saját tapasztalat szerint eddig mindig úgy láttam őket, hogy összevissza repülnek egy adott esemény (lövés,kavics) után. Szóval az elmélet, hogy is kapcsolódik a valósághoz?

2016. ápr. 7. 13:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem egészen értelek. Hogyhogy honnan tudják, melyik száll fel elsőnek? Nincs "falkavezér", ha erre gondolsz. Mindig van egy első (mikor melyik, nincs ilyen "poszt") a falkában-rajban akármiben élő állatoknál amelyik érzékeli a veszélyt és elkezd menekülni, a többi meg követi még ha ők maguk nem is láttak semmit. Én nem láttam, hogy összevissza repülnének, egyfelé repülnek, elfelé a veszélytől. A seregélyekről az MME honlapján van egy jó kis írás:

[link]

2016. ápr. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!