Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagáj - beteg vagy...

Hullámos papagáj - beteg vagy verekszik vagy mi baja lehet? Szakértő állatorvost tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Itt egy kép a kb. 2 éves hullámosomról:


[link]


Két napja még kutya baja sem volt (sem soha korábban).

Most viszont hiányzik a viaszhártyája felett a toll - vajon mitől? Ugye hím, és egy hím társa van (születésüktől fogva együtt nevelkedtek), és sosem láttam, hogy akár egy egész kicsit is összekaptak volna. Ezért inkább sajnos betegségre tippelek - és persze szombat van:(( A viselkedésében nincs változás (a tartási körülményeiben sem). Allergiás lehet? Vagy kórokozó / kártevő? Ha reggel is olyan energiabomba, mint szokott lenni, és nem látok rajta egyéb tünetet, akkor nem vinném ügyeletre, hanem holnap délután a rendelésre. De addig is szeretném tudni, mi baja lehet (illetve lehet-e olyan akut baja, ami miatt muszáj lenne ügyeletre vinni, vagy milyen tünetre figyeljek oda)?


És tudtok-e ajánlani Budapest északi részén állatorvost? Én még amikor ezek hozzám kerültek, akkor a III. kerületben kinéztem egyet, aki a honlapja alapján foglalkozik madarakkal is, de személyesen ugye nem ismerem.



2016. ápr. 9. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem vedlik épp? Az én hullámosaim is most hullatják a tollaikat, és az egyiküknek is a csőre felett teljesen kopasz volt. Kis tokocskákat nem látsz fejlődni? Adj neki meszes csőrkoptatót, tyúkhúrt és tojásfehérjét. Plusz ilyenkor többet pihennek, és nem szeretik a változásokat.
2016. ápr. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De, vedlenek, nagyon is:)) - jó lenne, ha csak lenne a baj. De a másiknak semmi "baja". És ennél sem tapasztaltam soha hasonlót, pedig ez már a második tavaszuk. Nem látok rajta semmit, csak azt, hogy ott hiányzik a toll. Csőrkoptatójuk természetesen több is van. Alapkajaként Varsele-Laga Premium Prestige-t kapnak. Semmi változás nem történt. Talán egy pár napja reggel nem hangoskodnak annyira... De lehet, hogy csak "beképzelem", mert azért elég élénkek, kifejezetten "rikácsolni" meg nemigen szoktak.
2016. ápr. 9. 20:26
 3/6 A kérdező kommentje:
1-es, a te madarad meddig volt "kopasz"?
2016. ápr. 9. 20:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát 1-2 napig, amíg kifejlődtek a tokok, de még most sem bújtak elő belőle a tollak. Ez gondolom függ a madár korától, általános állapotától... Nekem vedlésnek tűnik.


Egy tanács: ne adj nekik folyamatosan ilyesmi vitaminokkal dúsított eleséget, néha vegyél nekik 1-1 zacskó sima kölest is. A vitamintúladagolás nem kitaláció.

2016. ápr. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Kíváncsi leszek, hogy alakul a holnap (esetleg a holnapután)

2016. ápr. 9. 21:22
 6/6 A kérdező kommentje:
Már látszanak a fejlődő tollak:))
2016. ápr. 10. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!