Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mitől tüsszög a galamb?...

Mitől tüsszög a galamb? SÛRGÕS!

Figyelt kérdés
Hajnali 3 óra óta tüsszög a galambom, hol abbahagyja, hol újrakezdi, most pl. egy ideje nem tüsszög... Mit tegyek?

2016. ápr. 12. 08:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem bírja a macsakaszőrt...
2016. ápr. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Madárinfluenza?
2016. ápr. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jóvan már rég abbahagyta...
2016. ápr. 12. 17:36
 4/7 anonim ***** válasza:

Az enyém is szokott néha tüsszögni, aztán abba hagyja. Nála is lehetnek hasonló megfázásszerű dolgok mint nálunk. Azt szoktam csinálni, hogy az erősítésére eldarabolok multivitemin tablettát egészen apró búzaszemnyi darabokra és abból teszek a csőrébe egy darabot időnként, nem minden nap, inkább csak hetente.


A párja a lány galamb már volt amikor alig tudott lábra állni. Megpróbáltam béres cseppett kis vízbe tenni és abból cseppentővel tettem a csőrébe. Két nap alatt rendbe jött tőle. nekik is kellenek a vitamnok és ásványi anyagokból egy kevés.


Itt van az én kis gyönyörű galambom:

https://www.youtube.com/watch?v=bCVcE5OQASo


Tőlem tanult meg turbékolni. Mindig mondtam neki, hogy gyönyörű és azt tanulta meg turbékolásként mondani. Hallatszik majd a végefelé.


Nálam teljesen szabadon él, Akkor megy ki amikor kedve tartja. Szól nekem, amikor ki alkar menni és amikor kiézek az ablakon, akkor egyből oda repül a hátamra és ott forog afülem mellett, a kis pofijával simogatja minden fordulatál afülem, miközben mondja bele amit tőlem tanult. Jobban szeret itt bent lenni, mint kint. Emberként eveltem fel, szval nagy nagy szeretetet kapott mindig és ezt most meghálálja. Egy tündér!


Olyan "házimacska"-ként bánok vele, talán inkáb úgy, mint ha a gyerekem volna. Végül is 3 napos korában hoztam be az erkélyről 2008 szeptember elején, mert nem jött vissza hozzá az anyja és elég hűvös volt akkor az idő. Így lettünk nagyon jó barátok, pontosabban én neveltem fel melegvizes palack melett, ami a mama- papa testmelegét pótolta.


Szóval időnként em árt neki adni egy a méretéhez szabott kicsi vitamin darabkát a csőrébe.

Nálam kiskorában megtanulta, hogy én etettem és nem furcsa neki amikor valamit ilyesmit a csőrébe teszek.

2016. ápr. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Nagyon szép galamb.

Bárcsak mindenki ilyen jól bánna az állatokkal, mint te a galamboddal. :)

2016. ápr. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Köszönöm. :)

Amikor hallok állatokkal rosszul bánó emberekről, akkor mindig az jut eszembe, hogy milyen ember lehet az aki egy élőlénnyel úgy bánik? Nem, gondol bele, mi lenne ha valaki vele tenné meg ugyanazt?


Az megint más amikor egy élelmiszernek szánt állatot gyorsan megölnek, hogy ne szenvedjen de enni tudunk belőle, viszont legalább azt nem kínozzák sokáig.


Azt mondják a legnagyobb vadállat az ember tud lenni (már aki..), mert az állat csak akkor öl amikor ennie kell, az ember nem csak öl valódi ok nélkül is, de még sokszor meg is kínozza az áldozatát.


Ha valaki szeret egy állatot és amennyire lehet tiszteletben tartja az akaratát, azt a szeretetet és figyelmességet többszörösen vissza is kapja tőle!

2016. ápr. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Még valahol leírtam, hogyan kell bánni egy kis állatkával, hogy tényleg őszinte jó baráttá váljon.


Itt a linkje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__7742887-erke..

2016. ápr. 24. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!