Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Japán vagy törpe tyúk tojásait...

Japán vagy törpe tyúk tojásait feltudja nevelni egy nagyobb testű tyúk?

Figyelt kérdés
Szeretnék hollandi törpét most japik vannak és egy kistyúk alá csak 8 tojás fér ráadásul ez a kistyúk nem túlzottan megbízható mert kotyog sikítozik mint ahogy a kotlósok szoktak (nagyon kezes ami pozitív) de csak abba a fészekbe akar ülni ami a tyúkólban van... oda meg nem tudom rakni meg aztán 8 tojás nem túl sok... a másik dolog pedig h a nagy tyúk elfogadná maga alatt a jóval kisebb tojásokat és csirkéket majd? nem törné őket össze? valaki csinált már ilyet?

2016. ápr. 20. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem simán elfogadná, nálunk fordítva volt (japán tyúk nevelte fel nagyobb testű tyúk tojásait). Mondjuk hogy összetörné-e, azt nem tudom.
2016. ápr. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
keménynek éppen kemény a héjja mikor kifőzöm nem tudom vagy csak nehezen tudom összeroppantani... csak ugye mikor fejlődik a csirke benne akkor gondolom felpuhul a tojás héja jóval v nem?
2016. ápr. 20. 22:06
 3/7 anonim ***** válasza:
A tojásokat sajnos nem tudja felnevelni, legfeljebb a kibújó kiscsirkéket.
2016. ápr. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ezt te honnan veszed h nem tudja a tojásokat felnevelni?
2016. ápr. 20. 22:52
 5/7 anonim ***** válasza:
Mert a tojásokat kikelteni tudja. A csibéket neveli. Egyébként nyugodtan tedd alá, nem lesz gond.
2016. ápr. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja... Japánok borzasztó makacsak tudnak lenni a költő hely tekintetében, ez egyáltalán nem kirívó. Sőt, nálam törpe cochin is volt, akit nem lehetett átrakni arról a helyről, amit kinézett magának, nem tűrte. Ettől még nyugodtan alá rakhatod, de valahogy el kell keríteni (dobozokkal, ha másként nem), hogy a többiek ne zavarják és ne tudjanak alátojni.
2016. ápr. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
két kotlóst akarok egyébként az egyiket úgy gondoltam beteszem a disznóólba... az a kis fehér volt a nagyon kezes de az istennek nem maradt ott aztán már van összesen 4 db kotlós úgyhogy lecseréltem a kis fehért egy másikra látszólag ő a helyén marad... aztán a szomszéd asszony azt mondta van neki kotlósa de az nagy tyúk... és hát azért akarok 2 mert ha a naggyal vmi gubanc lenne még ott a kicsi és ő tuti rendületlenül fogja vigyázni a tojásokat meg hát a nagy miatt félek is egy kicsit mert inkább törpe tyúkokra szokták a keltetést bízni mert ők a legmegbízhatóbbak
2016. ápr. 22. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!