Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egyes emberek miért etetik a...

Egyes emberek miért etetik a városi galambokat?

Figyelt kérdés

Koszosak, fertőzést terjesztenek, szabadon tartott rágcsálók és nyulak elől eleszik a magot, mindent összepiszkítanak, régi padlásokon már többször fulladást okozott az ezer éve ott száradó, porrá vált galambguanó.


Olyan, mintha valaki poénból szifiliszt vagy AIDS-et terjesztene, kint hagyna rohadó szemetet, hadd egyenek és szaporodjanak a szegény döglegyek, vagy ha beteg, direkt rátüsszentene másokra, hadd éljen tovább a szegény vírus, baktérium.



2016. máj. 8. 17:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű szeretnek törődni valami állattal. És épp a galambok vannak kéznél nekik.
2016. máj. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%
A hajléktalanok nem zavarnak? Oda sz*rnak az utcára, piálnak, aztán összetörik az üres üveget (mert részegek), ők is tesznek a tisztaság érdekében. A galambok kevésbé zavaróak, sőt... Van megoldás a távoltartásukra, szóval nem lehetetlen dolog. Ahová meg oda sz*rtak nem ártana takarítani, aztán megoldani a problémát. Azért mert életképesek, alkalmazkodnak a civilizációhoz, nem kell őket bántani. A jószívű ember meg segít másokon (akár ember, akár állat) nem dobja ki a fölösleges, száraz kenyeret, hanem kirakja a madaraknak. A sirályokat és a cinegéket is etetik, abból a galambok is esznek, miért kéne velük kivételezni? Mert nem olyan cukik? (Nem veszekedni szeretnék.)
2016. máj. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
57%
Jól mondod, kérdező. Kétségkívül az embertársaik iránt érzett gyűlöletből teszik ezt, betegségeket akarnak terjeszteni, ezen a fondorlatos módon akarják megölni a szomszéd kisfiút meg más effélék. Puszta gonoszság, semmi más.
2016. máj. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

Azért etetik a városi galambokat, mert ők képviselik a természetet a betonrengetegben, és mert jóindulatúak.

Ellentétben azokkal akik elterjesztették ezt a nézetet, hogy a galambok halálos betegségeket terjesztenek, olyanok, mint a patkányok.

A patkányoknál is vannak rosszabbak, például az emberek, akik ezeket kijelentik.

A madarak nem emlősök, így kevés emberre veszélyes betegséget terjesztenek(kb 3-4), és nem olyan könnyű elkapni, ráadásul kezelhető.

Etetni valóban nem kéne, főleg nyáron, mert akkor jobban szaporodnak. A hozzáállással van a baj, nem a témával.

2016. máj. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
58%

nekem is volt már olyan, hogy leültem a városban egy padra (mondjuk vártam valakire), és pár perc múlva megjelentek előttem a galambok, nem tudom miért de ösztönösen akartam nekik valamit adni, de sajna nem volt nálam semmi, így hát csak nézegettem őket.. de engem cseppet sem zavarnak, én nekem nincs velük semmi bajom, de mondjuk ezt másképp fogja fel az az ember, akinek nap mint nap les.zarják az autóját,vagy épp a tornácára kakkantanak, általában mindenkinek azzal van baja aki kárt okoz neki, vagy akit szimplán nem bír elviselni, mint mondjuk te a galambokat, kedves kérdező,

én a kígyókkal vagyok így, utálom őket és nem érdekel ha ártatlan kis vízisikló vagy, kemény halálos méreggel rendelkező valamelyik kollégája , gyűlölöm őket..

2016. máj. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
60%

Na és vajon miért van ez az egész? Mert befoglaltuk az élővilágukat és nekik semmi nem marad, persze te felháborodsz ha már kicsit is sok a galamb körülötted.

Bocs, hogy vannak a világon jó lelkű emberek akik megsajnálják a galambokat és etetik őket.

Gondolom te csakis a saját pofád tömöd étellel.

2016. máj. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
80%

Jaj, azt már megsem kérdezem, hogy te miért engedsz le rengeteg környezetszennyező vegyszert a lefolyón...

Ha 1 hétig ne mosakodsz, te is koszos vagy.. a galambok legyen életedben az legkisebb problémák

2016. máj. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
80%
Sír melletted egy szaros csecsemő, azt is ott hagyod éhesen? Tudom, hogy van különbség, számotokra, de tudnotok kell, hogy nagyon nagyon szűk látókörűek vagytok még mindig!
2016. máj. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
36%

A galambok akkor is életben maradnának a városban, ha nem etetnénk őket. Csak lehet, hogy akkor kevésbé szaporodnának túl. Azért élnek a városban, mert rengeteg fészkelőhelyet találnak a városi környezetben.


Azért etetik sokan az állatokat, mert unatkoznak és nincs jobb dolguk, meg mert nincs családjuk, akikkel foglalkozhatnának.


A galambok etetése egyébként szabálysértés.

2016. aug. 16. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Joell ***** válasza:
67%
En is etetem a tubikat..fokepp telen.ok is elolenyek.
2022. nov. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!