Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtunk egy kismadarat még...

Találtunk egy kismadarat még nem tud repülni mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Van esély hogy életben marad vagy adjam inkább a patkányaimnak?

2016. máj. 10. 13:15
 1/7 anonim ***** válasza:
15%
Ha hozzányúltál akkor nem fogja az anyja felnevelni, mert megérzi rajta az idegen szagot. Adj neki kukacot vagy valami magot kajának, vagy keress egy állatmentőt.
2016. máj. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Azért a patkányaidnak ne add.


De kevés az esélye, hogy fel tudod nevelni.

2016. máj. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1-es: amit mondtál, általában igaz, pont a madarak legtöbbjére nem, mert néhány kivételtől eltekintve (pl. dögevők) a madaraknak igen gyenge a szaglása (ha van egyáltalán).


Kérdező: NE add oda a patkányodnak! Micsoda ötlet!

1. Nézz utána, milyen fajta lehet - mert pl. a feketerigó direkt löki ki a növekvő kicsit a fészekből, ami elbújik a növények közt, és a szülei egy darabig még ott nevelik tovább. Ha ilyen "fészekhagyó", egészségesnek tűnő madárról van szó, akkor hagyd békén! (A kertünkben épp tegnap láttunk egy ilyet.)

2. Ha nem ilyen, és segítségre van szüksége, akkor

- vagy szólj az illetékes Nemzeti Park Igazgatóságnak, és átveszik, felnevelik

- vagy keress valakit, akinek van ideje felnevelni

- vagy neveld fel te. Ha az utóbbit választod, tudnod kell, hogy a magevő madarak kicsinyei sem esznek pici korukban magot, azt tilos adni neki, mert nem fogja tudni megemészteni, és felpuffad tőle és elpusztul. Lehet adni neki lisztkukacot vagy jó minőségű konzerv macskaeledelt. Ha még pici, pár óránként kell etetni (és itatni), nem hagyhatsz ki étkezést!


Ha az első 1-2 napot túléli, akkor jó esélye van.

2016. máj. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha budapesti vagy,vidd be az Állatkertbe.A Természetvédelmi Mentőállomáson szakértők felnevelik,és mikor alkalmas lesz rá,szabadon engedik.Ha nem pesti vagy,keresd fel a legközelebbi állatkertet,vadasparkot.

Vagy a legközelebbi nemzeti park igazgatóságát,segítenek.

2016. máj. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Én felneveltem egy házi rozsdafarkút, el is repült, de akkor otthon dolgoztam, és legfeljebb néhány órára hagytam magára.


Legelőször szerintem érdemes elvinni egy állatorvoshoz tanácsért. Igaz, az én kismadaramat is félrediagnosztizálták, mert verébnek nézték, aztán egy kis google-özést követően bizonyosodott be, hogy marhára nem veréb, viszont több tízezres az eszmei értéke.


26/L

2016. máj. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha rigófióka, akkor valószínű elszabtátok az életét, mert azok fészekhagyók. Ha nincs veszélyben és a közelben vannak a szülei, ott kell hagyni.

[link]

Lisztkukacot(csontit NEM), kálciumporba mártva, ha nincs akkor nyers csirkehús apró darabokban.

Gyakran etetik őket a szülők, min.óra/félóránként kell neki adni(attól függ mennyire kicsi), főtt tojás, és pici vizet pipettából

A napokban sok ilyen kérdést tettek fel, a neten is rengeteg az információ erről

Patkányoknak?

Ha találok egy elveszett gyereket értesítem a rendőrséget vagy valami, nem dobom oda a kutyámnak.

Ha nem tudsz segíteni, ne kegyetlenkedj, inkább hagyd ott.

2016. máj. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hortobágyi Madarkorhaz. Ha errefelé laksz. Lehet elmennek érte, nem tudom. Amennyiben messze laksz, akkor is nézd meg a honlapjukat, mert van rajta tájékoztatas, hogy mit csinálj vele, ha jól emlékszem az ország több ilyen madarmentoje ott van, de szerintem ha felhivod őket és tanácsot kérsz, biztos segítenek.


Amúgy, ha védett madarat talaltal, az elég drága vacsora lenne a patkanyodnak. 😬

2016. máj. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!