Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért nem érzi jól magát az...

Miért nem érzi jól magát az új nimfa a többivel?

Figyelt kérdés

Volt 5 nimfàm, 3 kezes, 2 még nagyon pici (pár hetes). 4 napja hoztunk hozzá egy új madarat, 8 hetes lány. azt mondták az üzletben, hogy engedjem a többi közé. Így is lett. A szelídítés nagyon nehezen megy, nagyon fél a kéztől, ha közlítek felé, elmenekül. Nagy röpdében vannak, és abba bevittem a kalitkát. Ajtaja nyitva, nem akar kijönni. Gubbaszt egész nap, szomorú, bánatos. Nem is láttam még se enni se inni, ès a többiekkel nem is próbál kommunikálni és azok sem foglalkoznak vele. Mit csináljak?

Nem értek a papagájokhoz, az 5 nimfát úgy fogadtam örökbe, h már kezes volt a 3, és a két kicsi is kikelt már. Ezt a hatodik madárkát is úgy vettük magunkhoz. Sokat olvastam/olvasok róluk h mit hogyan, de most nem tudom mit csináljak. Ne engedjem a többiek közé az újat?

Köszönöm a válaszokat.



2016. máj. 22. 23:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Hagyd békén. Adj neki olyan ételt, olyan etetőből, mint ahonnan hoztad. Majd szép lassan megszokik.
2016. máj. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem tudom h milyen ételt evett és milyen etetőből, mert egy állatkereskedésbe rendelte meg valaki aki aztán visszamondta. Az állatkereskedésbe egy tenyésztőtől érkezett gondolom de nem tudom pontosan h honnan. Gondoltam nálunk jó helye lesz, nagy röpdét csináltunk nekik + egyedül se lesz. De most úgy aggódom és sajnálom.
2016. máj. 22. 23:22
 3/3 anonim ***** válasza:
Elhiszem,hogy jó szándékból teszed,de ha nem értesz hozzájuk,nembiztos,hogy megtudod nekik adni,amire szükségük van.Amit igen fontos:ha új madarat hozol,karanténba kell tenni 2-3 hétre!Egy tenyésztő soha nem adja a madarát kisállat kereskedésbe!Az ott látható madarak, hobbiból tartott papagájok megunt fiókái.Ez a felelőtlen állattartás.Nem tudhatod,hogy milyen körülmények között tartották.Az állatkereskedések meg többnyire tesznek rá,mert láttam már sajnos olyat,hogy 6 nimfa volt egy icipici kalitkában.Sem a nemét,sem semmi mást nem tudnak róla.Amit javaslok,az mindenképpen állatorvos!!!És tedd külön kalitba,figyeld a viselkedését,székletét.Ha magokat nem hajlandó enni,főzz neki egy kis tojást,hátha eszik egy kicsit.De lehetőleg még ma vidd el dokihoz,mert baj lehet belőle.
2016. máj. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!