Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A mai napon fogtam egy verebet...

Vistakri kérdése:

A mai napon fogtam egy verebet. A földön állt egy helyben sokkos állapotban, mi lehet a baja? Felépülhet-e?

Figyelt kérdés
Külső sérülés nem látható. Végül nem hagytam ott. Úgyhogy hazavittem, és egy dobozba tettem. Adtam neki vizet és némi almát, azóta csak alszik és ha esetleg hozzáérek ugrik egyet mindezt csukott szemmel, Béna a mozgása és rázza a fejét folyamatosan, azóta levittem egy nyugodt helyre és nem bolygatom holnap délutánig.

2016. máj. 31. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sok baja lehet, valószínű nem marad meg. Nálunk is volt ilyen, két három napig ott tanyázott a teraszunkon, nem repült el, márpedig egy madár sosem szlídségből marad az ember közelében. Szóval, tuti beteg, meg a szeme sem az álmosság miatt van csukva. Lehet, hogy beevett valamit, amit nem kellett volna, nekirepült egy vezetéknek stb...
2016. máj. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Szerintem holnapra el fog pusztulni. Mi is többször fogadtunk be madarat, kalitkába raktuk és általában másnapra már nem éltek, nem bírják a bezártságot.
2016. máj. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen. mindenesetre én megpróbálok segíteni a kis madáron
2016. máj. 31. 21:37
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nekirepült valaminek, s agyrázkódása lehet.

Írhatsz a madármentésnek, hogy segítsenek, de tényleg valószínű, hogy nem marad meg.

2016. máj. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy vírusos vagy bakteriális betegsége van, vagy belső sérülése. Ha rázza a fejét, az utalhat légzőszervi dologra, az egyensúlyzavar -ha az- szintén valami betegségre, több minden lehet. Magokat eszik inkább. Nem tudom, ha megmarad. Egy hozzáértő állatorvos talán többet tud segíteni, nem tudom mennyiben madár nekik a veréb, sajnos faji diszkrimináció van.
2016. máj. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet, hogy valami hőgutát kapott. De amúgy sajnos nálunk sem maradt meg, amikor elszedtünk madarat cicánktól, pedig még tök jó állapotban szedtük el, tényleg nagyon nem bírják a bezártságot. Pedig tök cuki volt, elfogadta a kezemből a kaját.
2016. máj. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!