Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mivel etessek egy kicsi,...

VikiRicky kérdése:

Mivel etessek egy kicsi, elárvult fácáncsibét? Kb 5 cm hosszú az egész kis fióka.

Figyelt kérdés

2016. jún. 1. 16:18
 1/3 selmmfgfkh válasza:
én kis tojást találtam es szeretném kikölteni mit tanácsolsz
2016. jún. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 selmmfgfkh válasza:
A fiókák felnevelése nagyon időigényes feladat, nagy odafigyelést és türelmet igénylő fáradságos munka. Önállóvá válásukig, heteken át éjjel-nappal, néhány óránként itatni, etetni, gondozni kell a madarakat. A fióka a csőre felé közelítő cseppentő vagy ujjunk láttán álltalában kinyitja a csőrét, ha mégsem, akkor a csukott csőr hegyére cseppentett viz hatására kinyitja a csőrét és keveset iszik. A megfelelő fióka nevelő táplálék beszerzése, etetése sem egyszerű.. Fontos tudni, hogy a rovarevők és magevők is rovarokkal etetik a fiókáikat, tehát pld. egy verébfiókát nem nevelhetünk fel magokkal, kenyérmorzsával. Készíthetünk főtt tojásból lágyeleséget, illetve vásárolhatunk állatkereskedésekben lisztkukacot, esetleg kifejezetten fióka nevelő tápot. Ezt kell óránként a madarak csőrébe tenni.
2016. jún. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kukoricalisztből, grízből puliszkát lehetne főzni(minél hígabbra), tehéntúróval összekeverni, ha túl szilárd, felhigítani, és melegen(nem túl!) fecskendővel nagyon vigyázatosan(megfulladhat) egy picit a csőrébe juttatni. Általában akkora darabot szoktak, mint a csőr felének mérete. Főtt tojást is, nem is tudom, fácánnal még nem volt dolgom..minden esetre gyakran kell etetni. aztán gondolom magától fog majd.Mehet csirke indítótáp. Ahogy növekszik, főtt búzát, ez a recept galamboknál szokott nálam beválni

Sok sikert!

2016. jún. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!