Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam egy kismadarat az...

Találtam egy kismadarat az udvaron. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A hangyák majdnem megették úgy szedtem össze, nem hagyhattam meghalni. Kerestem fészket a fán de nem találtam semmit.. Mit csináljak? Meghalni nem hagyom. Egy másik fészekből kilöknék ha abba tenném? Vagy gondozná az idegen madár? Valaki segítsen.

2016. jún. 4. 20:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Bármilyen puhább rovart adhatsz neki, lisztkukacot, tücsköt lehet kapni állatkereskedésben. Ha nem nyitja magától a csőrét, akkor két oldalt meg kell nyomni óvatosan és csipesszel minél jobban a szájába helyezni a falatot. Amíg nem tudsz rovarokat szerezni addig ilyet készíthetsz: https://www.youtube.com/watch?v=csz8NTpmGMk


Bár ha már a hangyák támadták, nem valószínű hogy tudsz segíteni rajta.

2016. jún. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

ha megfogtad akkor már semmilyen madár nem fogadja vissza :(

A továbbiakban attól függ milyen madár és mekkora.

itt utánnaolvashatsz:

[link]

2016. jún. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. De még az érdekelne hogy ha beteszem egy másik fészekbe ami nem az övé ott etetné a madár vagy kilökné?
2016. jún. 4. 20:41
 4/11 A kérdező kommentje:
Semmilyen? Akkor megpróbálom én nevelni amíg kell.. hátha sikerrel járok
2016. jún. 4. 20:43
 5/11 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos, hogy itasd is!!! Kis fecskendővel célszerű
2016. jún. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tavaly nyáron rozsdafarkúak bújtak be a kazánházba és a fészerbe , többször feltettem őket a fészkükbe . Az anyjuk etetette őket , egy héten keresztül fokozatosan csalta öket repülni és elszálltak .
2016. jún. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hogyne fogadnák vissza! A madarak nem törődnek a szagokkal. De nem mindegy, hogy milyen fészekbe teszed vissza, fontos lenne a fajtájának a beazonosítása.

A táplálásról és egyebekről kérdezd meg az MME szakembereit, vagy ha van valamilyen madármentő állomás vagy hasonló a közeletekben, akkor őket.

2016. jún. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület tudna segíteni, ha hozzájuk kerülne, lehet meg tudnák menteni.
2016. jún. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az a baj ahol ő volt nem találtam közeli fészket. Csak pár méterrel arrébb van a tetőn egy fészek. Amúgy veréb és a többi fészek is verébfészek ami itt van.
2016. jún. 4. 20:58
 10/11 anonim ***** válasza:
Én horgászboltaban vettem lisztkukacot, azzal etettem verebet, és fecskendővel itattam, melegen tartottam, és aztán szabadon engedtem. Ha elég erős, talán tudsz segíteni...
2016. jún. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!