Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi szükséges ahoz hogy galambo...

Mi szükséges ahoz hogy galambot tartsak? TÖBBI LENT.

Figyelt kérdés
Hol tartsam őket mivel etessem őket?? Kezdőknek mit ajánlottok??

2016. jún. 10. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem izgat,h mindent összetojnak:

galambdúc pl.padláson

2016. jún. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
kell epitened galambducot, pl. padlason kialakitva, vagy kertben kis fahazat, amire mindenkepp kell ablak, ill. beugro, amin ki / be jarkalhatnak. ( felteve, hogy akarod, hogy repkedjenek) . kell nekik itato es eteto, par gipsz feszek, amire megulhetnek, ha tartasz majd tojokat is. az elelmezesukkel kapcsolatban : viz mindig kell nekik legyen ( ebbe kakasport keverhetsz neha), ill. kulonfele madar kaja kiegeszitoket is lehet kapni, amiket szemes takarmanyhoz ( sima kukorica, vagy kukorica / napraforgo / lencse / borso) kajakhoz keverhetsz nekik. ha reptetni akarod oket, vagy nagyon meleg van, akkor ajanlatos a borsot kivalogatni a kajajukbol, mert arra sok vizet kivannak, es nem fognak hazajonni.
2016. jún. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A galamb elég kicsi állat, ezért akár egy kézzel is tarthatod. Ha kettő van, az azért jó, mert ha elzsibbad a karod, átveheted a másikba. A galamb tárolására egy kisebbfajta doboz pont megfelel, zárható tetővel. Például egy pénzes kazetta. Az azért is jó, mert ha kulcsra zárod, nem fogják ellopni a galambodat. Hacsak nem kazettástul persze, de ha ettől félsz, beteheted egy széfbe is. Lehet, hogy banki trezorban is tarthatod, ezt nem tudom, kérdezz megy egy bankbiztonsági szakembert.
2016. jún. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jajj de butaságokat beszélsz, széfbe csak a galambkakit szoktuk tartani, de abból is csak az aranyat kakiló galambét érdemes.


//bocs a hülyeségért csak vettem a lapot// :)


Egyébként búzát és kölest esznek nagy örömmel a galambok, sőt a tisztított napraforgó magot is szeretik néha, mint jutalom kaját. nekem van. itt született az erkélyen és három napos körában itt hagyta az anyja. Akkor behoztam mert kint hűvös volt és melgvizes palack ronggyal letakarva volt a pótmama és műanyag fecskendőből kezdtem etetni vízzel kevert búzadarával.

Ez 2008 szeptemberében volt. Azóta megnőtt és a legjobb barátok vagyunk, szinte egy családtag már a kis gyönyörű galambom. Már nagyjából tudja hol pottyanthat és hol nem, sőt legtöbbször be is tartja. Akkor rám néz és várja a dícséretet, hogy meg vagyok vele elégedve.


Fogott magának egy társat és fészket építenek, de a tojásokat mindig kicserélem műanyag hímes húsvéti tojásra, hogy ne legyen havonta kettő szaporulat, mert akkor tényleg elárasztanának a galambok. :)


Amikor a fészekben van akkor még engem is támad. A fészek közelében mindeninek neki megy. Hiába ez a védelmező ösztöne. Egyébként meg oda ül a fekjemhez reggelente az ágy fejtámasz részére és a fenekét kitolja az oda készített papír fölé és várja, hogy felébredjek. Addig ő is ott pihenget és szundikál mellettem és várja, hogy felébredjek. Olyan mint egy kismacska vagy egy kiskutya. nagy szeretettel meg lehet tanítani sok mindenre egy kis állatkát.


Ő az a videón:

https://www.youtube.com/watch?v=bCVcE5OQASo

2016. jún. 11. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amit a kajákról még tapasztaltam...

A kukorica egészben nem fér a csőrébe.

A napraforgó magot héjastól nem tudja lenyelni, attól csak fuldoklik, úgy ne add neki.

Lencsét nem próbáltam még adni neki, de lehet, hogy felfújja azért nem is merem. A borsót meg nem tudja bekapni mert az túl nagy a kis keskeny csőréhez.

Legalább is az én galambom egyik se tudta bekapni az ilyen nagyobb magot mint a kukorica, de a daráját se ette meg.

2016. jún. 11. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!