Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Galamb madárfészek okozhat...

Galamb madárfészek okozhat egészségügyi problémát az emberre nézve? (Többi lent. )

Figyelt kérdés

Egyedül élek a 10-edik emeleti lakásomban Budapesten. Ritkán járok ki a lakás hátulján lévő erkélyre, így csak most vettem észre, hogy egy galamb kis faágakból fészket rakott az egyik sarokba, és ma egy tojást is legyártott.

Az lenne a kérdésem ,hogy lehet-e ennek bármilyen egészségügyi kockázata?

Mert nem zavar különösebben, mivel nincs útban. Olyan helyen van, ahol a szomszédok nem is láthatják.


Okozhat fertőzést vagy ilyesmit?

El fog menni magától, vagy dobjam ki a búsba?



2016. jún. 14. 18:47
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Még egy hülye kérdés eszembe jutott.

Hogy lehet a fészket (a tojással) kidobni?

Nem fertőző, ha simán kukába kidobom?

2016. jún. 14. 18:52
 2/15 anonim ***** válasza:
65%

Hagyhatod, de arra számíthatsz, hogy ürüléket fog/fognak hagyni....ami igen káros. (több betegséget is tartalmazhat)

De kidobni már kicsit tulzás. Akkor kellet volna kidobnod mikor még nem "gyártott" tojást a fészekbe :/

2016. jún. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

Azért a galambürülék nem bioahazard. Ha nem kezded megenni, vagy szárazon kapirgászva inhalálni, akkor valószínűtlen, hogy bármit is elkapj. De még a fenti esetekben sem biztos a halálos kór.


Akire nézve a galambszar veszélyes, arra kb miden az. Ki se tegye a lábát erre a millióféle ürülékkel szennyezett porgolyóra, ahol amúgy tudtán kívül a csövesek által levizelt BKV ülésen is vígan utazhat, ha kedve és öngyilkos hajlama engedi.


Inkább az bosszantó, hogyha ezek a galambok összepiszkítanak mindent, az tréül néz ki, és felmarja vagy elszínezi a követ, festéket stb.


Tegyél ki valami madárijesztőt. Ilyen színes forgó szirszar is jó. A tojás meg a fészek valsz akkor is ott marad, mert nem fogja bedobozolni és magával vinni, ha a szülő elköltözik. A többivel azt csinálsz amit akarsz. Ha kidobod akkor sem tör ki világjárvány.

2016. jún. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja, azt még elfelejtettem írni, hogy nyersen ne edd meg a galambot vagy a tojását, mert az hordoz némi egészségügyi kockázatot. És lehetőleg élelmiszert se tárolj az erkélyen, amíg ott vannak, mert bele meg rászarhatnak.
2016. jún. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%
Hagyd békén, amíg kirepül a fióka, aztán tegyél fel hálót, hogy ne tudjanak arra az erkélyre bejárni. Nem fogsz semmiféle fertőzést kapni, főleg ha nem is városi galambról, hanem balkáni gerléről van szó! Mert aki nem ismeri őket, mindet galambnak mondja.
2016. jún. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

Mindennek van egeszsegugyi kockazata, annak is, ha az ember felul a villamosra. Az ornitozissal fertozott madar szekletenek pora belelegezve okozhat fertozest(antibiotikummal gyogyithato). De ezt a galambaszok es farmon dolgozok kapjak el, akik nem tartjak be a higeniai szabalyokat. Nem olyan egyszeru elkapni

El fognak menni, ha felno a fioka.

A madarakat nem veszelyes hulladekkent kellene felfogni.

Amugy meg jo erzes latni felnoni egy eletet (marakinek)

2016. jún. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem kell attól fél i. nekem már legalább 10 éve vannak galambjai, az első pár így költözött ide és azóta sincs semmi bajom tőle. Az csak egy eltulzott dolog, hogy egyesek annyira rettegnek és közben még az utcán setaltatott kutyánkat beultetik a. fotelben és befektetés a agyukba.


Egy dologra érdemes vigyázni, hogy a tollat amikor szállnak a töredékek, azt nem szabad belelegezni. Különben nem kell attól félni. Persze mivel állat, azért óvatosan puszilgatom az enyémet és megmosom utána a számát, de nagyon szeretjük egymást a meg 2008-ban fiokakent itt az erkélyen született galambommal.

2016. jún. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

majd még írok róla, de most mobilrol írom és már zsib ad. A kezem a telefont tartok.

Van videó. is róla már bent lakik és itt van a fészke is. Azóta családtól lett már. Olyan mint egy kis szerető háziállat. Nagyon sok szeretet van egy ilyen kis ÁLLATKA BAJOM.

.

2016. jún. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Most már rendes billentyűzetről írok. :)

Szóval 2005-6 körüli évektől általában kis kihagyásokkal vannak galambok az erkélyen. A kicsikkel ha elég sokat foglalkozunk, akkor nagyon megszeretnek minket. Akkoriban, amikor még a kintiekkel foglalkoztam, tettem ki nekik vizet egy lapos 25X30 centi körüli 5 centi magas műanyag dobozba és tettem bele köveket néhányat amire rá tud állni, ha nem akar egyből a mélyebb vízbe lépni, ami között azért volt üres hely, ahol bele tud feküdni ha akar. Abban volt víz és imádtak a kicsik benne lubickolni.


Amikor kimentem és ha éppen nem a vállamra ült a kis galamb, akkor elkezdtem a kezemmel lubickolni a vízben, hogy kicsit csobogjon. Erre oda ment a már tollas kismadár és bele állt a vízbe ő is a kezem mellé és ott fürdött lubickolt a vízben. Nagyon aranyosak tudnak lenni a kisgalambok. Viszont arra lehet számítani, hogy kb egy-két hónapos korában már el fog idegenedni és elmegy párt keresni. Főleg a lány galambokat szokták máshova elvinni a fiú madarak, mert azok nem nagyon mernek idegen helyre menni, de van amikor elzavarni se lehet, annyira vissza jár.


Sőt a szülők havonta mindig akarnak majd oda tojni tojást ha enni kapnak. Sőt a többi galamb is oda szokik és el se nagyon lehet zavarni őket utána.


Tényleg nagyon aranyosak ahogy felnőnek, de utána valamivel, kifeszített hálóval távol kell tartani, ha nem akarod, hogy mindig ott költsön.


Arra kell számítani, hogy tényleg fognak kakilni sokat, főleg a fészek környékét fogják összetojni. Annyi dolog van velük, mint egy kisbabával, legalább is a tisztába tétel, úgy értem a takarítás igénye nagy.


A fészket tojással nem szabad arrébb vinni, ha akarod, hogy ott ki is keltse a tojást, különben ha arrébb találja, akkor nem fogadja el sajátjának. Viszont valami több rétegű hatalmas újság papírt a fészek alá lehet teríteni, hogy a végén könnyebb legyen az egészet a sok kaki megvastagodott rétegével kidobni, cserélni időnként.

Az nagyon fontos, hogy ilyenkor a fészek pontosan ugyanoda kerüljön vissza.



Itt az én galambom:

Azt mondtam (írtam) már, hogy ő bent lakik és itt is nevelkedett, miután kint nem jött hozzá a maája papája hosszabb ideig és akkor hűvös őszi idő volt. A kicsi akkor volt három napos. Bent melegvizes palack pótmama mellett neveltem és műanyag fecskendőből etettem vízzel kevert grízzel, amíg fel nem cseperedet annyira, hogy etetni tudjam kézből is, aztán lassan megtanult egyedül is enni.


Ő nálunk már családtag, mint másnál egy kutya

Amikor kinézek az ablakon, akkor meglát és már jön is a vállmra és mély hagon búgja bele a tudrbékolást amit tőlem tanult. Mindig mondtam neki, hogy gyönyörű galambom és azt a szót sokszor hallota, hogy gyömyörű és azt használja turbékolás helyett.


A videón majd a végefelé, amikor kijön aztán vissza megy a fészekbe, akkor mondja is turbékolva, hogy gyönyörű gyönyörű..


https://www.youtube.com/watch?v=bCVcE5OQASo

2016. jún. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nyolc évig élt nálunk egy kis fészekből kiesett városi galamb (később kiderült szökött postagalambok lehettek az ősei). Édesanyám tanította repülni, én beáztatott maggal etettem és kézzel neveltem, igazi családtag lett belőle. Szállt utánam, a vállamra ült, a gépnél még puszilni is akart, hízelegni is tudott. Sőrike volt a neve (ezt mondta eleinte). Sajnos édesanyám halála után nem sokkal elment ő is örökre. Éjszakára bement aludni a dobozába, de egyébként szabadon volt, nyitott ablaknál se akart elrepülni, mi voltunk a családja. Soha, semmilyen betegséget nem kaptunk el tőle.
2016. jún. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!