Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Galamb madárfészek okozhat...

Galamb madárfészek okozhat egészségügyi problémát az emberre nézve? (Többi lent. )

Figyelt kérdés

Egyedül élek a 10-edik emeleti lakásomban Budapesten. Ritkán járok ki a lakás hátulján lévő erkélyre, így csak most vettem észre, hogy egy galamb kis faágakból fészket rakott az egyik sarokba, és ma egy tojást is legyártott.

Az lenne a kérdésem ,hogy lehet-e ennek bármilyen egészségügyi kockázata?

Mert nem zavar különösebben, mivel nincs útban. Olyan helyen van, ahol a szomszédok nem is láthatják.


Okozhat fertőzést vagy ilyesmit?

El fog menni magától, vagy dobjam ki a búsba?



2016. jún. 14. 18:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Aranyos lehetett. Na én meg mindig figyelem kint az erkélyen, hogy nem tesz-e oda tojást valamelyik, mert mindig van egy elzavarhatatlan galamb család, viszont már kerülöm, hogy szaporodjanak, mert még eleinte jó aranyos dolog volt megfigyelni a kis fiókát, de most már inkább csak a saját bentre szokott galambommal foglalkozom és a párjával, mert ők megszokták már mi itt az elfogadott szokás. hova nagyon nem lehet pottyantani és hova lehet. Na meg imádjuk egymást a galambommal is és a párja is már megszokott minket, akit a nevelt galambom hozott az erkélyre és én meg behoztam mert mínusz fokban kint költöttek.


Már annyira megbarátkozott velem a párja is, hogy oda jön hozzám és ha nem lűátom, akkor elkezd morogni és mutatja, hogy napraforgó magot kér (az a jutalomfalat). Van amikor az ágy mellé bebújuik és ott elkezd morogni, amíg oda nem megyek megvakargatni a tollát. közben ő meg bekapja a csőrébe a kisujjam és ott fogja, vagy csak egyszerűen finoman csípked. Úgy imád játszani. nagyon okosak ezek a galambok!

.



Ma este éppen kinéztem az erkélyre és megpróbáltam elzavarni a kintieket, mert már elegem van, hogy mindig az erkélyen bújnak meg, mert sokszor nem veszem észre és mindig valahol eldugnak egy-két tojást és csak akkor látom meg miután kikeltik. Sok cserép és mindenféle dolgok vannak kint, amiben növények vannak, meg hasonlók.

Most ahogy kinentem csak néztem, miért nem akar elmenni a világos szemű kislány. Ő szintén egy cserépben kikelt becsempészett galamb volt akit nem vettem észre még múlt évben, csak amikor már kikelt.


Most néztem este lámpával, hogy elzavarom őket mert a kicsik is már megnőttek és keressenek új helyet maguknak ne itt piszkoljanak. Most nem esik az eső, keressenek más helyet maguknak. Azt már észre vettem, hogy inkább jobban elmennek ha este megyek elzavarni.


A lényeg, hogy jobban megnézem, a világos szemű mama ott gubbaszt az egyik belső sarokban, ahol nappal nem nagyon szúrhattam ki, és ott van egy talán két-három hetes tollas kis galamb mellette amit eddig még nem láttam. Nem jutok szóhoz, mindig oda csempész valami jó dugi helyre nekem fiókát, hiába is akartam elzavarni és hiába figyelem a tojásait, hogy még frissen eltüntessem.


Na most megint van új kisgalamb. megint meg kell várni amíg felnő és el tud menni, de egyből nem fog, addigra meg nehogy egy újabbat bedugjon a cserepek közé valahova. Az a rossz, hogy mindannyian itt keresik az ennivalót az ablakban és már többen vannak.


Még régebben ennek a kinti világos szemű kislányak nem adtam enni amikor nagyobbacska lett, csak addig, hogy felnőjön. Gondoltam, menjen a többiekkel keresni valami ennivalót. Aztán megláttam egy idő után az ablakban de olyan soványan és borzas tollal vékony nyakkal, hogy azt hittem a szívem szakad meg. Egyből adtam neki, lakjon jól. Azóta is mindig ide jár az ablakba az erkélyről és egyre több tojást csempész időről időre a leg eldugottab helyekre és szapaorodik a létszám. Már elegem van a kintiekből. Az én galamb családom itt lakik bent és jólnevelt jómadarak. :)

nem kell már kint újabb ami ide szokik.


Az a legrosszabb, ha egyszer megszokják, hogy itt van ennivaló, akkor nem tanul meg keresni magának és ennek a sornak nincs vége. Előbb v. utób megint kikelt egy tojást és ha nem veszem észre időben (három hét alatt) , akkor itt az újabb kis éhenkórász kakirakó jómadár!

Szóval már nekem is sok a kinti galambok sora. Mindig gondolkodok, hogy amikor a kicsik már megnőnek, akkor felteszek hálót, de mindig közbe jön valami. most egy új kisgalamb. megint amit nem vettem észre.

most azt kell megvárni legalább repülni tudjon és erősebb legyen kicsit, hogy el lehessen engedni. Mit engedni, küldeni, zavarni őket akik kintről jönnek arcátlanul! Ez olyan mint akinek van kutyája és mint ha kóbor ebek is csapódnának hozzájuk akik éhesek és kölykeznek. De azok legalább nem repülnek át mindenen, de a kinti galambok igen és jönnek megállíthatatlanul és kihasználják, hogy nincs szívem megvonni tőlük teljesen a kaját.


Na szóval így van ez.

Szeretem őket, de már sok a kintiekből.

2016. jún. 16. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Aki szereti az állatokat, az miért nem tart otthon háziállatot? Mondjuk papagájt?

Miért a vadgalambokat gondozzátok, amik túlszaporodtak, fertőznek és élhetetlenné teszik a várost?

2016. aug. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nem, nem a galambok fertőznek, hanem az emberek!

Fertőző beteg után megfogod a kilincset v. a kapaszkodót, elveszed a vissza járó pénzt és megdörzsöd a szemed vagy az orrod, máris megfertőződtél és nem a galambtól, hanem a legfertőzőbb lénytől, az embertől!


Egyébként se kell túlzásba vinni az aggódást az ilyen dolgoktól.


https://www.youtube.com/watch?v=v9kz6N0lwaM

2016. aug. 16. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Mindegy, azóta kilakoltattam a galambot, mert nem fizetett lakbért.
2016. aug. 19. 20:39
 15/15 anonim ***** válasza:

Szeegényke..


Nekem mindig leteszi az erkélyre amit a lakhatásért nekem szánt!

2016. aug. 20. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!