Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A verebek milyen intenzitással...

A verebek milyen intenzitással, naponta hányszor etetnek meg 1 fiókát?

Figyelt kérdés
Találtam 1 fiókát, tolla már kinőtt, csináltam neki helyet ahol lehet. Csepegtettem pár csepp vizet, hogy igyon meg adtam neki 2 legyet. mikor adjak neki megint?
2016. jún. 15. 11:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha tollas es a kozelben voltak a szulei, nem kellett volna elhozni. A verebfioka nehez ugy, sokszor ehsegsztrajkba allnak, ragaszkodnak a fajtajukhoz. Legjobb lenne visszavinni oda ahol talaltad, ha nincs veszely (kutya, macska, jegeso, stb) es ha keresik a szulei. Folyamatosan etetik (a rigok pl 5-10 percenkent valtjak egymast, lattam), kb 30 perc/1 orankent kene. Lisztkukacot kellene adni neki, vitaminos vizbe es kalciumba/porra tort tojashelyba martani, valamint meg lehet kinalni magkeverekkel. hogy puhabb legyen fel szoktam fozni a magokat.

de a legjobb lenne ha visszavinned

2016. jún. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Eső kutya és macska is tökéletesen el tud vele játszani ahol volt. Változatosan adom neki a kaját, kisebb magvak, 1 kis morzsa, légy, csonti, lisztkukac, amit a szülő találhat a környéken azt kapja. Sztrájkolhat a kaja miatt, de muszáj megennie :D Csőrébe teszem és 1 idő után lenyeli. Eddig félóránként adtam neki 2 legyet vagy kb ezzel 1 mennyiségben lévő egyéb kaját. De már szökött volna meg, a dobozából kiugrott de vissza raktam a "fészkébe"
2016. jún. 15. 16:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Csontit NE.'Csontkukacot ne adjunk, mert a nem megfelelően tisztított, előkezelt csonti a tenyésztési módja miatt súlyos fertőzéseket terjeszthet'-madárkórház honlapja

Mehet főtt tojás is, és kálcium! Tablettát porrátörni, belemártani a kaját. Hiánybetegségek alakulhatnak ki a nem megfelelő táplálásnál. Óránként 4 légy nem kevés kicsit? Repülni tud? Ha igen, tényleg vissza kéne vinni.

2016. jún. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem tud meg. De mar kezbol eszik. Tobbet kap, igazi belpoklos joszag. Nem fel, nem akar leszallni az ujjamrol se. Csontit nem kapott, csak rendes kajakat. Pinkbol este tudok adni keni amikor nincs légy. Az epret eszi mint a hajotorott, a repat es a burgonyat (fott) is megeszi. Nem laszik rajta, hogy nem tetszik neki a kaja. Ma benyomott vagy 15 legyet, egy kis natur turot is. Ha alszik nem etetem meg
2016. jún. 16. 20:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Nahát ezen mekkorát röhögtem, veréb, aki epret eszik. Volt egy varjam amleyik meg a paradicsomért élt-halt. A burgonya valamiért nem jó, azt ne, talán mert puffaszt. A tehéntúró az nagyon jó, mehet nyers csirkehús is fehérjeként, a darabok mindig a csőr méretének a fele legyenek (ált.)

Nem igazán lehet túletetni őket, tehát amíg kérnek, kell adni

Sok sikert!

2016. jún. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Fárol valo eper ez. Azt adom neki amit en latok, hogy az udvaron a nagyobbak eszik. Turot akkor adok meg neki

Zsiros kaja mehet? Vagy azt ne? Marmint van ilyen teli eleseg nekik, amit ki lehet kotni. Inkabb feherje es kalcium?

2016. jún. 16. 23:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Zsírost ne semmiképp, azt télen majd felnőtteknek.Fehérje, csirkehús, ilyesmi.
2016. jún. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!