Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Akik értenek a madarakhoz...

Akik értenek a madarakhoz (papagáj)?

Figyelt kérdés

Adott egy pár hullámos, és egy pár nimfa. A hullámos pár neme 100% ismert, míg a nimfáké csak tipp. Egyik párt sem költettem még soha.


Egy pár hete, e két párt összeraktam egy kisebb röpdébe. Most a hím hullámos, teljesen rástartolt az általam szintén hímnek vélt nimfára. Folyamatosan követi, nekem úgy tűnik hogy udvarol, csőrözni akar vele. A nimfa elutasító. Azóta a párjával gyakorlatilag nem is foglalkozik a kis hullámos. Mi lehet ez? Lehet szerelem különböző fajok között is? Még egyszer: A hullámos 1000% hím, a nimfában bizonytalan vagyok.


2016. jún. 22. 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Ilyen eset akkor szokott előfordulni, ha a tenyészetben nem különítik el a madárfajokat és az egyes fajok számára nem ismeretlen a másik faj. Kivételes esetben még az is előfordul, hogy éppen kotló másik faj alá rakják egy másik fajnál letojt tojásokat, amelyen az anyamadár nem hajlandó ülni és a kikelő madár fajtársának ismeri fel az őt felnevelő másik faj valamely egyedét.
2016. jún. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bár nem értek a madarakhoz annyira, de nálunk kutyáknál konkrétan volt olyan eset amikor az egyik homokos volt. A tüzelő szukára rásem nézett, viszont a másik kant folyamatosan zaklatta. Elnézést ha esetleg semmit sem segítettem a válasszal, de ebből kiindulva én úgy gondolnám, hogy lehetséges lehet ez a madaraknál is.=) Esetleg tudsz jellemzőket irni a nimfák színéről? abban lehet h h tudok segíteni h fiú e vagy lány.
2016. jún. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A nimfák nagyon rég nálam vannak(12 év), míg a hullámos pár három éve. A két faj egymással nem találkozhatott. Majd rakok fel képet a nimfáról, hogy legalább a neme kiderüljön. De a helyzet azóta sem változott. A kis huligán folyamatosan zaklatja(szeretgeti) a nimfát. A nimfa türelmes, nem agresszív. Viszont már nagyon fárad szegény, ezért lehet szét kell választanom őket.
2016. jún. 23. 19:15
 4/6 A kérdező kommentje:

Íme az ígért képek: [link]

[link]

Az első képen az a nimfa szerepel, amit én hímnek véltem. A másodikon pedig az udvarló hullámos, ami ugye tuti hím. A nimfáról vélemények, mármint ami a nemét illeti? Amúgy azóta is tart a love, és a nimfa is egyre befogadóbb.

2016. júl. 2. 12:43
 5/6 anonim ***** válasza:
2# vagyok. Első körben ezt a nimfát én is fiunak mondanám, bár vannak megtévesztő jelek, pl hogy a feje kicsit tarkásabb de pofafolt alapján sztem 85 százalék h fiú.
2016. júl. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Így van, a második képen látszik a másik nimfa is, aminek világosabb a pofafoltja.
2016. júl. 2. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!