Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen módon oldható meg...

Zenon kérdése:

Milyen módon oldható meg kiscsirkék melegen tartása?

Figyelt kérdés
Olyan módszer kell, ami nem ,,eszi" az áramot vagy lehetőleg mérsékelten fogyaszt, hőt és fényt termel.Nincs villany az ólban, sem konnektor, sem bármilyen vezeték.Van valami kihelyezhető fűtőtest vagy akármi, ami áram nélkül meleget csinál/fényt.Ötletek?
2010. ápr. 13. 21:53
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Analfabéta vagyok a témában, de infralámpa az jó erre a célra?
2010. ápr. 13. 21:56
 2/12 anonim ***** válasza:
56%
Igen azt szoktak be tenni, érdemes egy pici áramot szánni arra, hogy a pipik melegben legyenek, meghálálják.
2010. ápr. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Értem, tehát venni kell egy infralámpát. :)
2010. ápr. 13. 22:03
 4/12 anonim ***** válasza:
32%
Gáz sütő
2010. ápr. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
0.O
2010. ápr. 13. 22:15
 6/12 A kérdező kommentje:
Első válaszadónak köszönöm az infót.
2010. ápr. 13. 22:21
 7/12 anonim ***** válasza:
Amikor még kislány voltam édesanyám egy aranyos kis ólban nevelgette a kiscsibéket.Annyira jó volt az a hely. Infralámpával melegített, ami a csibék felett jó két méterre volt, hogy meg ne égjenek. Mert az infra bizony nagyon melegít. Vigyázz, nehogy túl melegük legyen, mert akkor pihegnek. Az itatósba mindig legyen víz. Úgy emlékszem kásával etette őket, amibe vizet kevert.
2010. ápr. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
41%
Ha most kell akkor egy 100W körüli elegendő. Csak ne tedd túl közel, mert éget. Jobb ha 'fénnyel' fűtesz mint hősugárzóval. Ebben az esetben világos van mozognak, esznek, nem fáznak. A hősugárzó durva és felesleges. A kiscsirke gondolom napos csirke. Ha előnevelt akkor sima villanykörte, persze ha nem túl nagy az ól ahol vannak. Ha kell akkor le kell belőle keríteni, hogy viszonylag egy helyen legyenek, de azért tudjanak mozogni.
2010. ápr. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
39%

infralámpa sokat kajál és sztem nem elég hatékony...


Nem tom hány darabod van, de éna helyedben levinném őket a pincébe, ha van, és egy nagyobb ládába vagy dobozba tenném őket, és esetlek egy hűtőtáska tetejét raknék föléjük amit fütésre lehet kapcsolni...

Az alig fogyaszt 30-40 wattot..

2010. ápr. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

vagy van még egy alternatíva..


Beraksz nekik eg olajkályhát..

2010. ápr. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!