Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfát és hullámos papagájokat...

Nimfát és hullámos papagájokat lehet együtt tartani?

Figyelt kérdés
Van két hullámos papagájom és arra gondoltam hogy vennék melléjül egy szelíd nimfapapagájt.Külön kalitkában lennének de nem fognak együtt rikácsolni át a szobán?A két hullámosom nagyon csendes de a nimfát nem tudom hogy milyen hangos.A válaszokat előre is köszönöm.

2016. jún. 29. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Személyiség függő a nimfák hangossága, ha szelìdet akarsz akkor az előző gazdi megtudja mindani mennyire hangos, viszont ha egy nimfa szeret pofázni akkor az nemkicsit hangos...

Akár egy kalitkába is tarthatnád őket, csak arra kell figyelned h a nimfa helyigénye jòval nagyobb. Amit neten találsz min. Kalitka méretet azt mindennapos röptetéssel együtt kell érteni, ha csak hetente tudnád kiengedni akk legalább egy 1.5 m hosszu területnek kell lennie ami szabad nekik, tehát erre még plusba jönnek az ágak játékok területe stb... ha csak egy nikfát akarsz venni é ajánlanàm h együtt tarsd a hullámosokkal ugy ha alapból csendes sem fog folyamat rikácsolni

2016. jún. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nem egy ketrecben/ nem egy szobában tartanád őket, akkor lehet. Ha 2 együtt van, akkor elvadulnak és elhidegülnek az embertől. Egy fajtán belül is. Tapasztalatból mondom...
2016. júl. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen vadulnak el. A mienk pl egyáltalán semmit sem változott miután lett társa. Nimfánk van.

(1. voltam)

2016. júl. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Érdekes az ez az elvadulás téma. Nekem is elvadult kicsit, amikor megkapta a párját, de sokkal intelligensebb lett, szerethetőbb, és sokkal egyértelműbbek a jelzései. Szerethetőbb, mert amikor a kedvenc nasiját mutatom fel, nem számit a párja, csak a nasi és innantol megint én vagyok a No1. Ugyanolyan szelid, mint előtte! Nem vesziti el a szeidségét csak alkalmazkodik a párhoz. Az a másik pár meg eleve sokkal könnyebben szelidül, ha látja hogy a másikból sem lett pörkölt. Azaz az uj madar masnap már a kezemen ült röptetéskor tehát előny meg hátrány is van! De azért több az előny!!!

Nimfát hullámossal láttam gyütt elég gyakran és jól megvoltak, eltanulták egymás hangját. De azért az az egy nimfa nem buztos jogy olyan jol figja érezni magát egyedül, mert azért a hulika csak másabb madárka. Kb annyira, mint ha egy etiópot zárnánk be egy lakásba pl egy svéddel. :)

2016. júl. 8. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!