Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lehetséges elméletben, hogy...

Lehetséges elméletben, hogy egy papagáj ki tudjon rakni egy Rubik-kockát? (Olvasd el a leírást! )

Figyelt kérdés

Biológiából az etológiával foglalkozunk és épp ma vettük a tanulás formáit. Ahogy hallottam, hogy a papagáj tanulása során képes gondolkodni is, azaz a szerzett ismereteket más céllal, más sorrendben felhasználni, meg ugye láttam már TV-ben, hogy mit nem tudnak a papagájok, felmerült bennem, hogy elméletben nem lehetséges az, hogy bizonyos dolgok egyre és egyre megtanításával végül odáig jussunk, hogy a madár ki tud rakni egy 2x2-es Rubik-kockát?


Tudom, mekkora hülyeségnek gondoljátok, de kérlek, értelmes válaszokat adjatok! Köszönöm.


2010. ápr. 14. 13:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem lehetséges:)

ja és egyátalá nem hülye kérdés:) végre nem olyan,hogy "jaaaj haldoklik a kutyám! mit tegyek?" kérdés -.-" Ja és grat hogy etlológusnak készülszt!

2010. ápr. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%
na jó bocsi,félreértelmeztem....nem is etológusok lesztek...bocsi kicsit hülye vok:D
2010. ápr. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

igazából ez az első kérdésem Állatok témakörben XD

és nem akarok etológus lenni, közgázra akarok majd menni :D

csak ez a dolog felmerült bennem órán, mert én figyelek is, nem úgy, mint egyes osztálytársaim...

2010. ápr. 14. 14:03
 4/15 A kérdező kommentje:
hát igen... :D nem, nem vagy hülye :D
2010. ápr. 14. 14:03
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, nem tudná mivel megfogni, meg forgatni a kockákat.
2010. ápr. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Egyébként állítólag az állatok színvakok xPP


de szerintem elméletben még egy tyúk is ( 2x2est ja,többet nem hiszem)

xP nem hülye kérdés am:D

2010. ápr. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

előző: én láttam olyat a TV-ben hogy a papagáj egymás mellé rakta az azonos színűre festett fadarabkákat vagy mi volt az :D

és megfogni szerintem tudná a lábával, vagy nem?

2010. ápr. 14. 14:35
 8/15 anonim ***** válasza:

Nos ez attól függ. Egy 2x2es kocka nem olyan bonyorult, de önmagától soha nem rakná ki. Ennek oka, hogy nem tudja mi a cél. Ugyanakkor megtanítható, hogy mit kell csinálni, tehát bizonyos szemszögből képes rá. DE itt jön a klasszikus etológus problémája: na igen, de ebből mennyi a papagáj tudás, és mennyit tett hozzá az ember, ami megint egy külön téma...

Tehát itt a gond leginkább a feladat jellegével van, egy rubik kocka kirakása olyannyira természetellenes neki, hogy - mégha meg is lenne az esze a kirakásához- soha nem fogja alapesetben kirakni.

2010. ápr. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
igen, ezzel tisztában vagyok, ezért írtam oda, hogy megtanítani neki, de úgy hogy magától is tudja egy idő után
2010. ápr. 14. 15:05
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem. És a 2x2-eset nem könnyebb kirakni mint a 3x3-asat, sokan ezt gondolják, helytelenül.

A papgájnak soha nem tudod megtanítani az ehhez szükséges algoritmusokat. max. véletlenül megcsinálja az 1 fordítást, már az is kirakásnak számít, de nem tudatosan.

Bocs de látszik h nem vagy bennfentes állatok témában.

2010. ápr. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!