Kezdőoldal » Állatok » Madarak » S. O. S fecskefiókát találtam...

S. O. S fecskefiókát találtam hogy etessem?

Figyelt kérdés
Tegnap találtam egy fecskefiókát valószínüleg kieshetett a fészekből. Próbáltam vissza tenni de túl magasan volt a fészek. Ma megint arra jártam és láttam hogy a fészek fele van már csak meg. Kérlek titeket segítsetek mert nagyon sajnálom szegényt. De eddig jól van. Fogtam neki legyet megette és ivott is. Olvastam egy cikkben hogy kemény tojás sárgájával is lehet etetni összetörve vízbe mártva. Az is bevállt. De mit ajánlotok még ? Már széklete is volt 2 szer . Előre is köszönöm a válszokat.
2016. júl. 3. 23:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem eddig jól csinálod, viszont lehet a repüléssel baj lesz, nem tudom az anyja nélkül meg lehet-e tanítani, bár szerintem lehetséges. Sok sikert! :)
2016. júl. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szinte minden fajta bogár, és azok lárvája adható neki. Eleinte a legjobb egy szemöldökcsipesszel ha nem fogadja el kézből, később ha már kinyílt a szeme és nagyobbacska olyan bogarak, lárvák amik nem veszélyesek legyengítve élve, hogy tanuljon enni. A fecskék repülő bogarakkal etetik a kicsiket, így a legjobb a természetesnél maradni. Napi 4-5 bogárra szüksége van minimum a fejlődéshez, emelett meleg helyre, vmi puha rongyból készíts fészekformát, a kismadarak még nem képesek egyedül szabályozni fejlődésüket. Ha persze van ágymelegítő, vagy fűtőlap az a legjobb.

Jó nevelgetést :)

2016. júl. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja egy fontos dolog amit kihagytam. Ha még magától nem tud enni, a táplálékot holtan, enyhén szétnyomva add a kicsinek. Egyes rovarok, főként lárvák kiszúrhatják a begyét, és abba belepusztul
2016. júl. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) A legyet azt szemöldökcsipesszel vízbe mártva adom neki. A vizet magában pedig fecskendővel. Készítettem neki puha vattából kis fészket és szerintem tetszik neki. :) Nagyon félek hogy nehogy kihűljön .
2016. júl. 3. 23:24
 5/10 anonim ***** válasza:

Semmiképp ne itasd fecskendőből! Vizet legfeljebb úgy kapjon, ahogy a léggyel kapta. Ha még van csupasz bőrfelülete, akkor lámpával, meleg vizes palackkal csinálj neki folyamatos 34-36 fokot.


Etetni élő rovarokkal(csontkukac kivétel, minden jó, lisztkukac, tücsök lehetőleg vitaminporozva és calciumozva), vagy lágyevő madaraknak és fiókáknak alkalmas keverékkel tudod.

Két típus: [link]

https://www.youtube.com/watch?v=csz8NTpmGMk


Az első linken segítséget is tudsz kérni ezen az oldalon.

2016. júl. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az 5# majdnem mindent leírt. Viszont nem napi 4-5 bogár az adagja, félóra/óránként etetni kell amíg kér, a szüleik gyakran etetik őket napkeltétől napnyugtáig. Mehet a főtt tojás is(kemény, fehér+sárga). Kapjon elég kaját ha nem legyengül. Túletetésre is vigyázni, bár velem ez soha nem fordult elő.

Füsti vagy molnár?

2016. júl. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mégegyszer köszönöm a válaszokat. Füsti fecske :) Miért nem szabad fecskendővel itatni ? Ezentúl nem fogom csak félek mert eddig azzal is itattam és nehogy baja legyen emiatt :/
2016. júl. 4. 00:21
 8/10 anonim ***** válasza:

A többiek nagyjából már mindent elmondtak csak annyit tennék még hozzá hogy ha ,,felépült" (ha úgy érzed hogy már meg tudna tanulni repülni)tedd az anyja közelébe hátha befogadja és megtanítja

De egyáltalán nem biztos hogy működni fog

2016. júl. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ma még csak 2szer evett és olyan mintha nem lenne étvágya mit csináljak ? Annyira sajnálom egész este nézegettem nem tudtam aludni nehogy valami baja legyen már szinte megszerettem de ma valahogy a többi naphoz képest nincs étvágya.. :(
2016. júl. 4. 13:24
 10/10 anonim ***** válasza:

Pihenni hagyni kell. Nálam fordítva szoktak, az első pár napban nem akarnak enni, azután kapnak rá.

Fecskendős itatástól megfulladhat.

Etetni kell, ha kell, tömni, máskép vége..nem tudom, ha nincs-e valamilyen betegsége, ráadásul kényesek is a fecskék.

Lehet jobb lenne átadni tapasztaltabb madármentőknek.

2016. júl. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!