Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Madarak

A kérdés

Lehet két kotlóst egyazon fészekaljra ültetni?

úgy értem h van két kotlós és azokat egymás mellé vagy egy fészekre ültetni... h a csibéknek 2 mamájuk legyen... ezt azért is csinálnám h egy helyen és nagyobb biztonságban legyenek... és h a csirkék már a kezdetek óta össze legyenek szokva... lehetséges ez van ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata? nyilván a két kotlós elvan egymás mellett úgy h nem csipkedik meg nem próbálják a másikat elzavarni mert voltak nekem ien kotlósaim h egymás mellett ültek egy fészekben hárman is... na de itt a kérdés az h nem verekednének össze kelés után? illetve nem bántanák a csirkéket?

Keress kérdéseket hasonló témákban: kotlóstyúk, kotlás, tyúk, csirke, kotlós

2016. júl. 4. 01:32  Privát üzenet  

A válaszok
Csak a tyúkokon múlik. Nálunk volt rá példa hogy bántották egymást, sőt egymás csirkéit is, de ha maguktól álltak össze és nem kényszerből kotlottak ugyanazon a fészken, akkor elvoltak, és mindkettő őrizte a csirkéket. Magyarán szólva ha erőlteted annak rossz vége is lehet.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 2016. júl. 4. 04:30 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

köszi a választ

# 2/3Időpont 2016. júl. 5. 19:45 Privát üzenet
Leginkább egymást bánthatják (bár nem feltétlenül), a csirkéket közösnek tekintik, mert megszokják a szagukat.

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont 2016. júl. 8. 15:24 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A kotlost mennyi idö után szokták külön venni a csirkektöl? Kb. hány hét után? A táp 3/4ét a kotlos eszi meg. Vagy egyutt rakjatok at a tyukudvarra?
Kotlóst találtam hátul, mit tegyek?
Ellehet-e tenni a kotlóst a tojásokkal másik helyre? Kifogja őket kelteni?
Át lehet költöztetni egy kotlóst?
Mikor kell le ültetni egy tyúk kotlóst? Anyukám azt mondta hogy a februárban kikelt csirke a jó. A könyvek azt írják hogy február végén kel leültetni a tyúkot. most kinek higgyek.
Megszegtem a közl. Szabályt, mert kivasaltam egy kotlóst négy csibével?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Madarak rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!