Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Háztető alá befészkelt madarak...

Háztető alá befészkelt madarak mikor repülnek ki?

Figyelt kérdés

Idén költöztünk kertes házba. A háztetőnk aljába befészkelt egy cinke család, kissé meg van bontva a tető alja. Imádjuk őket, nagyon aranyosak, viszont ahogy teltek a hónapok, kissé elég lett belőlük. Csupa kaki az udvarunk és már három kis újszülött madártetemet találtunk az udvarunkban, nyilván kilökték a fészekből az életképtelen csemetéket. Két pici gyerekünk van, hát jó nagy dráma lett belőle, úgy sajnálták... A héten jön hozzánk egy szerelő, mert más probléma is van a tetőnkkel, a férjem mondta, hogy akkor beszögeljük azt a rést, ahova fészkelnek a madarak. Viszont én most úgy hallom, mintha megint lennének új fiókák. Természetesen nem háborgatjuk őket, csak érdekelne, hogy mikor van az az időpont, amikor már lehet rá számítani, hogy elhagyják a fészket a madárkák? Én ahogy észrevettem, már másodjára rakták újra a fészküket, mert találtam egy roncs fészket az udvarban, utána nem sokkal megint fiókák csipogtak. Három pici tollatlan halott madárkát találtunk már az udvarunkban pár hónap alatt, szóval szerintem többször raknak fészket egy idényben.

Köszönöm a hozzáértő válaszokat.



2016. júl. 8. 23:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Kb. augusztusig tartanak a fiókaszezonok, addig remélem meg tudjátok oldani a helyzetet.
2016. júl. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor várunk türelmesen :)
2016. júl. 19. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!