Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egy galamb fészket rakott az...

Egy galamb fészket rakott az erkélyen meddig tart amíg a kis galambok ki kelnek és mi lesz a fészekkel ha ez megtörtént?

Figyelt kérdés
2016. júl. 17. 05:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
17%
Hogy mi? Majd betelepül az egész pereputty és a végén kizavarnak a lakásodból is. Isten ments a galamboktól!
2016. júl. 17. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 gömbicica ***** válasza:

azt nem tudom mennyi ideig költ, de mázlista vagy!!!

Fiaméknál rozsdafarku fészkelt :) csodásak voltak!!!

Ha elmentek, szerintem simán szsedd szét a fészkóüket:)

2016. júl. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

Az első válaszolónak üzenem, hogy a galambok Isten teremtményei ugyanúgy, mint az ember, sőt a fehér galamb a szentlelket szimbolizálja.. Tudod lehet, hogy ott a szeretet feltétel nélkül működik és az egymás iránti odaadás a galamboknál, amit pl a te emberi alaptermészeted nem ismer.... :)


Legszívesebben megölnéd őket amilyen hozzáállásod lehet az állatok iránt, szánalmas emberi magatartás.... Tudod akkor is elzavarhatnak a lakásodból, ha a feleségeddel orbitálisan berúgsz és üvöltöztök az erkélyen, hát inkább a galambokat választom mint az ilyen fajta mentalitású embereket.... :)


Azt hiszem kimerítően reagáltam a kommentedhez így kora reggel, de a galambok és az állatok nevében szólaltam fel nem pedig te miattad.... :)

2016. júl. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kb 3 hét alatt kikelnek, ha kiröpül a kisgalamb, akkor távolítsd el a fészket, hogy ne menjenek újra oda.
2016. júl. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a régi lakásban minden évben fészket rakott egy galambpár. Sajnos a fészek nem túl biztonságos, és könnyen ki tudnak esni a kicsik. Anyukám egy cipősdobozba tette a fészket, még mietlőtt a tojó a tojásrakást megkezdte volna. Bár sajnos így is volt egyszer egy vihar, ami leverte a fészket az erkélyünkről... (Sajnos a kicsik nem élték túl.)A galambmama még hetekkel az eset után is visszajött, és kereste a fiókáit. Ott búgott nekünk. Nagyon szomorú eset volt.


A lényeg, hogy legyél mindenre felkészülve. Ha magasan van a fészek, akkor én valami védelmet kitalálnék a helyedben. Egyébként nagyon cukik a kicsik...


Nálunk otthagyták a fészket. Mi kidobtuk, nem akartuk kerülgetni. De otthagyhatod, aztán jövőre lehet, visszajönnek. :)

2016. júl. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ok akkor 3 hét 1 ez a veszély akkor állna fent ha egy galambász lakna mellettem
2016. júl. 17. 10:37
 7/12 anonim ***** válasza:
53%

Több, mint 3 hét, kb.4-6 lesz+a költés.

Itt követheted a fejlődést [link]

Szép látni ahogy felnőnek.

1#...olyan alakhoz, mint te, akkor sem mennék be, ha szúnyog lennék, vagy csótány, nemhogy madár. És Isten nevét hiába a szádra ne vedd!

2016. júl. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Mi a tojást megettük, a galambból pedig leves lett. Lehet háborogni, de gondolom csirkét sem esztek. Az meg nem hiányzik, hogy mindent összepiszkítsanak.
2016. júl. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Utolsó te hihetetlenül ostoba vagy.... :)
2016. júl. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A galamb három hét alatt kelti ki a két kicsinyét.

A kicsik kb egy-másfél hónap múlva lesznek röpképesek és önállók.


Nekem 2006-ban költöztek ide galambok először és akkoriban nagyon összebarátkoztunk a kicsikkel. Mindig ott ugráltak a vállamon és csipkedték a hajam és bele nyúlkáltak a fülembe, már nagyobbacvska korukban :) Nagyon aranyosak voltak. Tettem ki a kicsiknek 20X30 centis lapos tálba vizet és az aljára tettem kis köveket, hogy ne legyen olyan sima az alja. Abban fürödtek és ittak belőle. Csak egy volt a baj, minden nap cserélni kellett a vizet, mert mindig bele pottyantott valamelyik.


Volt amelyik annyira megszeretett (egy kislány galamb), hogy amikor elmentem valahova és sokáig nem voltam itthon, akkor nagyon boldogan ugrált rajtam amikor meglátott. A kis fürdő medencéjébe bele tettem a kezem és megcsobogtattam a vizet, akkor oda ment és bele feküdt ő is fürödni.


A lényeg a barátság érdekében soha ne akarjunk vele olyant teni amit ő nem akar. Oda lehet tenni a kezünket, sőt még kicsi korában meg is lehet fogni, nem fog tiltakozni és nem él meg rosszul, de egy bizonyos kor után már tiltakozni fog és azzal lehet a barátságát elnyerni, ha nem erőltetünk semmit rá.


Ez a kislány galamb, amelyikről írtam (egyébként sok hasonló volt mindkét nemből), amikor már felnőtt és kirepülgetett, akkor egyik délután látom itt állt az erkély korlát szélén de volt mellette egy másik, egy idegen galamb is. Nézett rám de nagyon. Néztem vissza én is és láttam, hogy valamit mondani közölni akar. Próbáltam felé mozdulni, és nem úgy reagált ahogy korábban, hanem kicsit inkább hátrált oldalazva a korláton a legnagyobb meglepetésemre. Akkor megálltam és csak néztük egymást. Értettem mit akar mondani. Hozta bemutatni a párját, akivel együtt fog élni és búcsúzik.


Ott álltunk talán fél percig, talán kettőig is nem tudom, de aztán végül én elégeltem meg. kicsit óvatosan közelebb mentem és a párja megugrott és mint a villám elrepült és az én kis lány galambom szinte villanásnyi késés nélkül követte. Azután nem láttam őket többé.


Nagyon sok hasonló történetem van.

Még 2008-ban itt hagyott a hűvös őszi napokra egy galamb pár egy kis fiókát, pontosabban kettőt, de nagyobb korában az egyik eltűnt az erkélyről, szerintem elrepült és nem tudott vissza jönni, mert olyan kis bicebóca volt szegényke, nem jól repült.


Na de mindketen három-négy naposak voltak, amikor láttam, hogy kint fázik a két kis csupasz rózsaszínű kis madárka és nem jött vissza rá eegyik galamb szűlő sem. Akkor behoztam őket és itt neveltem fel melgvizes palack pótmama mellett és műanyag fecskendőből etettem búzadara és víz keverékével.


Itt az általam nevelt galambról egy videó:

https://www.youtube.com/watch?v=bCVcE5OQASo


Azóta már lassan 8 éves lesz őszre a kicsi galambom! :)

2016. júl. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!