Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kinek van fürje?

Kinek van fürje?

Figyelt kérdés
Az érdekelne hogy ki mit csinál velük eladásra tartják ha igen akkor mit és hol adja el??

2016. júl. 17. 17:24
 1/3 anonim válasza:
Szia :) nekem volt fürjem,a tojásai elég jó pénzben mennek tehát adhatsz el :) Sőt ételnek sem utolsó :D
2016. júl. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én anno egy anya nyulat adtam oda ismerősömnek tenyésztésre mert én elsősorban nyulakat tenyésztek saját fogyasztásra kizárólag. Ismerősömnek amikor adtam az anya nyulat úgy volt hogy egy kakast kapok mert tyúkjaim is vannak, de sajnos a kakas amit adott volna elpusztult így felajánlotta nekem a fürjeit (12 db) Mivel volt nekem egy nagy szabad ketrecem ahol annak idején nagyapám galambokat tartott odatettem őket. A tojásait magunknak tartjuk fogyasztásra, de van hogy kollégáknak is adok belőle, mondjuk nem pénzért hanem ők is hol egy csomag kávét hol valami mást adnak cserébe. A fürjeimet nem szaporítom, ismerősöm mondta hogy majd segít levágni őket ha már kezdenek öregedni és megmutatja hogy kell belőlük finom levest csinálni.
2016. júl. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem vannak. Tenyésztem is őket. 2 "fajtával" foglalkozom. Vannak vörös színű fürjeim, illetve Jumbo x goliat fürjek. A vörös átlagos méretű kb 25-30dkg, a nagytestű Jumbo x golaitok nagytestűek. Jó takarmánnyal 40 dkg fölé mennek. Nagyon jól tojnak. Németországból többen megkerestek már a vörös szín miatt. Oda jó áron tudom értékesíteni. Ritkán szoktam elő állatot eladni, inkább levágom magunknak. Az állomány bővítés alatt van. Sajnos ilyen szinten kevesen foglalkoznak fürjjel. Tehát sok tenyésztőt nem érdekli a madár színe, csak gazdasági madárként tartják. Nálam nem így van. Homokon élnek, nem taposó rácson. Minden madart ismerek, és figyelek a vöröseknél a színre.
2016. júl. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!