Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Uj hullámos papagájomnak...

Uj hullámos papagájomnak atkássága van?

Figyelt kérdés

Tegnap vettek szuleim egy uj hullamos papagajt. En ma ertem csak haza es lattam az uj madarat. A szeme alatt furcsa l,gombostu fej nagysagu-apro kinovesek vannak es a csőre olyan mint a szú ette fa csak kicsiben. Mi lehet a baja? Hogy tudom meggyogitan?

Elore is koszonom a valaszaitokat :)



2016. aug. 12. 18:32
 1/3 anonim ***** válasza:
A csőrére lehet kapni speciális csőrpasztát állatkereskedésekben. Kérdezz rá, ott biztosan segíteni fognak, és elmondják, hogy kell használni. De nem olyan nehéz, naponta kétszer be kell kenni vele a csőrét. A szeme alatti kinövések meg lehetnek természetesek is, de lehet, hogy valamilyen fertőzése van. Sajnos sok állatkereskedésben nem figyelnek erre eléggé, és odaadják a beteg állatot is. Ha csúnyán néz ki, kérdezd meg egy állatorvostól azért.
2016. aug. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szinte biztos, hogy atkája van a madaradnak! Mi pár éve szintén ilyen tünetekkel vettünk hullámos papagájt, csak a szeme alatt nem voltak tünetek. Valószínűleg mi "elkaptuk" az elején a betegséget. Még nagyítóval is megnéztük a madárka csőrét: a tüneteket pont úgy írtad le, ahogy mi is láttuk a madarunkon. Nekünk pár hét alatt teljesen meggyógyult a madarunk, azóta sincs semmi baja. Elmentünk olyan patikába, ahol állatgyógyászati termékeket is árulnak és kaptunk atkátlanító ecsetelőt (sajnos, már nem emlékszem a nevére, de biztosan tudják a patikában). Ronda barna színe volt, szegénynek még a tollát is befogta, csak nagy sokára jött le róla, de viszont meggyógyult tőle. Naponta többször ecseteltük vele külsőleg a csőrét fülpálcikával, biztonság kedvéért még a szeme körül is, mert a fertőzés arra terjed tovább, mint a Te madaradnál. Szóval meg lehet gyógyítani, csak kitartás kell hozzá és haladéktalanul menj el állatpatikába, mert később már nem tudod visszafordítani a folyamatot és szegény madarad nagyon fog szenvedni, mielőtt meghal. Az interneten szörnyű képeket láttam annak idején erről a betegségről. Sok sikert!
2016. aug. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Huh köszönöm szépen!
2016. aug. 14. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!