Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nem eszik a hullámos papagájom...

Nem eszik a hullámos papagájom! Mi az oka?

Figyelt kérdés

Ő a második kék hullámos papagájom. Az első is azért pusztult el, mert egyszer csak elkezdet nem enni, de mivel a magokat a kalitka aljára szórta, sajnos túl későn vettem észre, és már nem lehetett segíteni rajta.


Most a másodiknál is ugyanazok a tünetek jelentkeztek. Széklet helyett "vizelete" van. Hiába látszik, hogy nagyon éhes, kiszórja a magot, amit adok neki. ( Pedig elvileg neki valóak vannak a csomagban, amit veszek, összeválogatva.)Már kekszet is reszeltem neki almával, hátha azt enné, de nem kell neki. Csak fürtös kölesből eszik valamennyit, de abból is túl keveset.

A hangulata ennek ellenére ugyanúgy nem rossz, ahogy a másiknak sem volt. Vidámnak tűnik.Egyébként ő is pont négy éves, ekkor kezdődött az elsőnél is.


Kérlek titeket, ha bárki rendelkezik bármilyen információval, írja le ide! Ha csak egy kicsi esély is van rá, szeretnék segíteni rajta!


Előre is hálásan köszönöm a válaszokat!



2016. aug. 23. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Az lenne a legjobb, ha minél előbb állatorvoshoz vinnéd, lehetőleg olyanhoz aki ért is valamennyire a madarakhoz.
2016. aug. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyedül van tartva, depressziós, és így nagyon könnyen kialakulnak a betegségek azaz sokkal fogékonyabbak. Nem igaz, hogy boldog volt, képtelen boldognak lenni egyedül. Társ kellett volna. Most állatorvos - de azok szinte sosem tudnak velük mit kezdeni.
2016. aug. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Állatorvos volt az első dolgom, de mivel a hangulatával semmi baj, nem tarja betegnek. Változatosabb étkezést javasolt ( amit meg is próbáltam) és ennyi.


Az első hullámos papagájom kifejezetten az emberekhez vonzódott, kalitkában csak este volt, állandóan rajtunk mászkált, a konyhába is utánunk szökött. Igazán szeretett minket, szóval kizártnak tartom, hogy magányos lett volna, és mégis ez történt.


De azért köszönöm a válaszokat, így legalább ez is tisztázódhatott.

2016. aug. 23. 10:02
 4/7 anonim válasza:
Olvass már el egy papagájos szakkönyvet! Nem volt magányos? Pont a beírásoddal igazoltad hogy mennyire az volt, hogy titeket tekintett családnak! Semmit de semmit nem értesz a madarak viselkedéséhez.
2016. aug. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szerintem állat és ember között igenis lehetséges a családi viszony. Ez az én élettapasztalatom.


Kérlek ne ítélkezz ismeretlenül felettem, mert nincs jogod hozzá.


Ui:Már magamtól is olvastam papagájos szakkönyvet.

2016. aug. 24. 20:17
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem, te nem olvastál a madártartásról mert akkor nem nyomorgatnád. Hazudsz, kedves madárterrorizáló, hazudsz, ez lerí a válaszodból. Max a tartásáról olvastál, hogy mit egyen, de lila gőzöd nincs és félreérted az állatodat.
2016. aug. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szerencsére sikerült megtalálnom a megoldást!

Úgyhogy leírom ide, hátha valaki másnak is bejön majd:

Már korábban elvettem tőle a gipszet, mert azzal "csalt", hogy evett belőle, aztán meg ivott rá sok vizet, hogy a begyében megduzzadjon, így nem volt éhségérzete.


Amikor (győri) háztartási kekszet adtam neki lereszelve almával, az sajnos nem tetszett neki, mert nagyon finnyás az állagra.


De valamiért eszembe jutott, hogy "Ha a gipszet imádta ropogtatni, akkor minek kínlódok a keksz lereszelésével?".


Szóval rögzítettem a kekszet a kalitkájához (egy kezdő harapást azért adtam neki).


És csoda történt!

Egyszerűen imádja a kekszet, rengeteget eszik belőle! A széklete teljesen helyreállt. (Sose hittem volna, hogy így örülök majd valaha a zöld kupacok látványának.)

A keksz után már a fürtös köles is megy, a sima mageleségből is szemezget néha, de azt továbbra sem szereti, ahogy a lágy eleséget sem.


Mindenesetre, úgy tűnik a mai papagájok egy része igényli a glutént. :)

2016. szept. 23. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!