Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miből és hogyan csináljak...

Miből és hogyan csináljak kültéri röpdét nimfapapagájnak?

Figyelt kérdés
Elég nagy kalitkájuk van bent is, de szeretnék kinti helyet csinálni nekik. Olyat szeretnék, aminek van olyan része is ami teljesen zárt, csak szeretnék ablakokat rárakni, éjjel és ha esetleg hidegebb van ott lennének bent. Úgy tudom az EKT rács nem jó, mert a kis kiálló darabkákat lerághatják és ólommérgezést kaphatnak, meg nyugodtabb is lennék, ha kisebb lyukú rácsból lenne. Azt olvastam, hogy le kell ásni a földbe, hogy a vadállatok (pl.: patkány) nehogy beássák hozzájuk magukat. Milyen mélyre kell leásni kb? Minden egyéb tanácsnak is nagyon örülök.

2016. aug. 23. 15:19
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Komolyan nem értem, miért nem használod a keresőt. MINDEN fent van a weben.

2016. aug. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló, akár hiszed, akár nem, sokat keresgéltem, olvastam, de ezt az oldalt nem láttam még, a többin meg vagy az nem volt leírva ami engem érdekel vagy olyan hülyeségeket írtak, ami még nekem is feltűnt, hogy nem jó az úgy. Egyébként leginkább rácsok nevére lettem volna kiváncsi, mert azt is keresgéltem már, de nem találtam olyat, ami a leírtakhoz megfelelne. Meg gondoltam személyes tapasztalatokat kaphatok, aminek nagyon örülnék. Azért köszönöm, hogy rám pazaroltad az idődet.
2016. aug. 24. 07:19
 3/4 Degu940202 válasza:

A ketrec vázának én fát ajánlanék, mert könnyebb vele dolgozni mint a fémmel és a dróthálót rögzítése is sokkal könnyebb, csak kezelni kell a fát, hogy ellenálljon az időjárásnak, én beltéren tetőlécből alakítottam ki a ketrec vázát. Az oldala drótháló legyen, de mindenképp ponthegesztett, abba nem tudnak beleakadni. Nekem 0,5cmx0,5cm lyukméretű drótháló van u szeggel rögzítve. Az aljára célszerű lenne egy vékony réteg beton és arra akár földet is rakhatsz, így meggátolnád, hogy bármi alulról bejusson, vagy esetleg lábakra is teheted az egészet. Ezekről tapasztalatom sajnos nincs, nálam bent vannak a madarak.

Az árakról:

Tetőléc: 4méteres szál 5-700 forint

Drótháló: 900- 1500 ft/m.

Remélem tudtam segítséget nyújtani.

Sok sikert a barkácsoláshoz!

2016. szept. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha még látod mit írok akkor ajánlom azt a módszert amit a németek használnak,én kint élek,és itt nagyon jó megoldás van,nem olcsó de ezt egy életre kel csinálni és ez tovább is tartani fog.Keret:Zártszelvény vagy szögvas,Alap:beton kis peremmel,Háló:Nagyon pici lukú szövött drót+nagylulú csibeháló még rá erősítésnek, alulra 1 m magas aprólulú csibeháló,Aljzat:kb 10cm vastagon sima homok,Dekor:Farönkök harkály oduval ellátva,De ehez kell még egy külső téli ház is amibe eső elöl be tudnak menni,meg télen se fáznak benne,érdemes erre készíteni az ajtót is,nagyon jól néz ki és bivalyerős kis szerkezet,elcsodálkoztam mikor láttam én is.
2016. szept. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!