Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Igaz, hogy a tojás a csirke...

Igaz, hogy a tojás a csirke menstruációja?

Figyelt kérdés
Van egy vegán lány a környezetemben, aki emiatt nem eszik tojást. De nem tudom... Valahogy nem tudom helyre tenni magamban ezt az infót. :D
2016. szept. 8. 15:48
1 2
 1/18 anonim válasza:
50%
Szerintem az a csaj megérett a pusztulásra :D
2016. szept. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
46%
Mekkora hülyeség. Ne hidd el. Nem vagyok biológus, de ebbe biztos vagyok, hogy nem igaz.
2016. szept. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
33%
Nem igaz, a tojás sárga a csirke menszesz.
2016. szept. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Andizsuzsi ***** válasza:
73%
ilyen szemlélettel a magok meg a növények megtermékenyült petesejtjei. Brrrr.
2016. szept. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%

A tojás megtermékenyítetlen petesejt. Ha megtermékenyülne, akkor csibe lenne belőle, mint ahogyan ha megtermékenyül egy nő petesejtje, abból gyerek lesz. Ha nem termékenyül meg, akkor menstruáció formájában távozik.

Azért nem tudod helyre tenni magadban az infot, mert azt tanítják nekünk gyerekkorunk óta, hogy ez a normális. Pedig ha végig gondolod: nem normális dolog petesejtet enni, megcsonkított holt testeket enni, illetve saját édesanyád anyatején kívül meginni más faj tejét. Zsiráf tejet, meg kutya tejet sem isszuk, a boci sem issza már felnőttként, csak míg szüksége van rá a fejlődésben.

Tudom hogy le leszek pontozva, nem különösebben érdekel.

2016. szept. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%

Hát ez azért elég szabad gondolatmenet kell, hogy valaki erre az analógiára jusson. :D


Amikor egy nő menstruál, az tényleg azért van, mert nem termékenyült meg, ahogy a csirke is azért tojik olyan tojást, amiből nem lesz kiscsibe, mert ő sem. Na de kb. itt vége is a hasonlóságnak. Amikor egy nő petesejtje nem termékenyült meg, az a petesejt felszívódik. Ami pedig egy adag vér kíséretében távozik, az a méh nyálkahártyája. A csirkének nincs méhe, ezért nem is menstruál.

2016. szept. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
62%
Marhaság. Miért ne lenne normális? A tojás, a tej, a tejtermékek, a húsok is finomak. Nem tök mindegy minek címkézzük őket? Akkor növényeket se együnk, hiszen azok is élnek. Ezek szerint a rántott tök is hulla? Ugyan már. Hagyjuk ezt a gyerekes hisztit. Akinek problémát okoznak ezek, kezdjen szépen fotoszintetizálni.
2016. szept. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%

Végül is ez igaz,ha eltekintünk attól hogy emlős és madár azért erőssen eltér egymástól. De attól még a finom a tojásrántotta kólbásszal :


A vegánok meg egyék végre csendben a füvet,meg a retket, és ne próbáljanak erre másokat ilyen olcsó hatásvadász dolgokkal áttéríteni,mert csak teljesen ellentétes hatást érnek el vele.

2016. szept. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Andizsuzsi ***** válasza:
78%

"A tojás megtermékenyítetlen petesejt."


Az az információ megvan neked, hogy a megtermékenyült tojásból a tyúkon kívül lesz csirke? Vagy hogyan gondoltad a madarak szaporodását, ha a tojások mindegyike terméketlen???

2016. szept. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Crisopher ***** válasza:
42%

"Azért nem tudod helyre tenni magadban az infot, mert azt tanítják nekünk gyerekkorunk óta, hogy ez a normális. Pedig ha végig gondolod: nem normális dolog petesejtet enni, megcsonkított holt testeket enni, illetve saját édesanyád anyatején kívül meginni más faj tejét"


De, ezek a dolgok teljesen normálisak.

2016. szept. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!